روزهای پاییزی را با "دمنوش به" سپری کنید

دمنوش به یکی از مواردی است که از سوی متخصصان و کارشناسان طب سنتی با فرا رسیدن فصل پاییز ناظر به این روزهای کرونایی توصیه می شود.

روزهای پاییزی را با "دمنوش به" سپری کنید

به گزارش حکیم نیوز: با شیوع کرونا و فشار روحی و روانی به جامعه و همزمان با هراس ایجاد شده از این بیماری و از دیگر سو عدم کشف واکسن برای این مقابله با آن سبب شده تا بخش زیادی از جامعه به سمت مصرف گیاهان دارویی ترغیب شوند. دمنوش به یکی از مواردی است که از سوی متخصصان و کارشناسان طب سنتی با فرا رسیدن فصل پاییز ناظر به این روزهای کرونایی توصیه می شود.

 هانیه ناصری، از “ کارشناسان حوزه گیاهان دارویی درباره این دمنوش پر طرفدار گفت: به یکی از میوه های پرخاصیتی است که برای روزهای پاییزی به شکل ویژه توصیه می شود چرا که باعث تعادل در طبع افراد می شود. 

این کارشناس ارشد گیاهان دارویی  بهبود عملکرد دستگاه گوارش به ویژه درمان سردی و سنگینی معده را از مهمترین خاصیت های این دمنوش عنوان کرد و افزود: آلرژی فصلی یکی از مهمترین مشکلاتی است که با علائمی همچون عطسه، آبریزش چشم و بینی، خارش گلو و سرفه افراد را همزمان با شروع فصل پاییز درگیر می کند.

به گفته وی، دمنوش تا حد زیادی این علائم را رفع یا کاهش می دهد، علاوه براینکه مصرف دمنوش به پاکسازی بدن را به همراه دارد.

ناصری خاطرنشان کرد: افزودن مقدار اندکی زعفران یا چوب دارچین و هِل آثار مطلوب قلبی و مغزی این دمنوش را تقویت می کند و رنگ و مزه اش را هم ارتقاء می‌دهد.