سال 2020 مرگبار ترین سال تاریخ امریکا بواسطه شیوع کرونا

ایالات متحده با ثبت 3.2 میلیون نفر فوتی تا پایان ماه دسامبر، سال 2020 را مرگبار ترین سال تاریخ خود نامیده است.

سال 2020 مرگبار ترین سال تاریخ امریکا بواسطه شیوع کرونا

به گزارش حکیم نیوز: ویروس کرونا همچنان در صدر اخبار قرار دارد. براساس گزارشات منتشر شده توسط دانشگاه جان هاپکینز، حدود 320 هزار نفر در امریکا از زمان شیوع ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند. اخیرا نسبت مرگ روزانه افزایش یافته و به روزانه 1696 نفر رسیده است.

آمار مرگ و میر رسمی در چند ماه آتی در دسترس نخواهد بود اما با در نظر گرفتن صحت گزارشات واصله، 3.2 میلیون نفر در سال 2020 جان خود را از دست داده اند که نسبت به سال 2019 400 هزار نفر بیشتر است که نشان دهنده 15% افزایش است.

این میزان به تنهایی از سال 1918 تاکنون بی سابقه است، جایی که ده ها هزار سرباز امریکایی جان خود را در جنگ جهانی اول از دست دادند و هزاران فر بخاطر شیوع آنفولانزا به کام مرگ فرو رفتند. در آن سال یعنی سال 1918 آمار مرگ و میر نسبت به به سال 1917 46% افزایش یافته بود. 

به گفته رابرت اندرسون، احتمالا آمار مرگ و میر ناشی از کرونا از این تعداد بیشتر است. اندرسون سرپرست مرکز آمار مرگ و میر در مرکز تحقیقات ملی در CDC است.

به گفته او برخی از مرگ و میرهای ابتدای سال را به کرونا نسبت نداده اند، عده زیادی هم بخاطر دلایلی نظیر بیماری های قلبی مرتبط با کرونا جان خود را از دست داده اند. مرگ ناشی از مصرف بیش از حد دارو نیز افزایش یافته، زیرا به گفته کارشناسان درمان های فردی در زمان شیوع کرونا دشوارتر شده است. قرنطینه باعث شده که مرد خودسرانه به مصرف داروها روی بیاورند و درزمان نیاز به اورژانس کسی در اطرافشان نیست که با مرکز تماس بگیرد.

ترجمه گلنوش محب علی