عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی عنوان کرد:

سبک زندگی مبتنی بر طب ایرانی؛ عاملی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا

یک متخصص طب سنتی تاکید کرد: بهتر است افراد برای تقویت سیستم ایمنی، سبک زندگی مبتنی بر طب ایرانی را رعایت کنند.

سبک زندگی مبتنی بر طب ایرانی؛ عاملی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا

به گزارش حکیم نیوز: دکتر مژگان تن‌ساز، متخصص طب سنتی و عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی در رابطه با توصیه‌هایی طب سنتی جهت تقویت سیستم ایمنی و پیشگیری از ابتلا به کرونا گفت: بهتر است افراد برای تقویت سیستم ایمنی، سبک زندگی مبتنی بر طب ایرانی را رعایت کنند؛ خواب منظم، مصرف غذاهای ساده و سبک و همچنین گنجاندن انواع سوپ و آش در برنامه غذایی بسیار کمک‌کننده است؛ چرا که این غذاها علاوه بر تقویت سیستم ایمنی، زودهضم بوده و دستگاه گوارش برای هضم آن انرژی زیادی مصرف نمی‌کند.

وی افزود: ورزش ملایم، دوری از استرس و عدم تردد در هوای آلوده نیز بسیار مهم است. همچنین اگر فردی دچار یبوست شده می‌تواند با مصرف سوپ، آش و ملین‌هایی مانند انجیر و هویج آن را برطرف کند؛ بنابراین این چند توصیه کمک می‌کند که از بروز بیماری‌های همچون کووید ۱۹ پیشگیری شده و در صورت ابتلا نیز فرد بیماری سبک‌تری را تجربه کند.

این متخصص طب سنتی در ادامه مصرف مواد غذایی مانند حریره بادام، شیر بادام و خورشت‌های ساده را در تقویت سیستم ایمنی بدن مؤثر دانست و خاطرنشان کرد: غذاهای لطیف مثل سوپ‌های تهیه شده از بلغور گندم، هویج، جعفری و شوید به هضم راحت‌تر غذا و همچنین کاهش عوارض بیماری کمک می‌کند، در مقابل توصیه می‌شود که افراد از مصرف غذاهای سنگین، فست‌فودها و سرخ کردنی‌ها پرهیز کنند؛ چرا که این نوع غذاها منجر به ایجاد اختلال در بدن و تضعیف سیستم ایمنی می‌شود.

عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی در خاتمه مهم‌ترین توصیه برای مبتلایان خفیف و سرپایی کرونا را قرنطینه و استراحت در منزل بیان کرد و گفت: اصلاح شیوه زندگی یعنی کنترل استرس، خواب منظم، تحرک کافی، مصرف مایعات و استفاده از دمنوش‌هایی همچون آویشن سبب می‌شود که افراد در صورت بیماری فرم سبک‌تر آن را تجربه کنند و عوارض کم‌تر و سیستم ایمنی قوی‌تری داشته باشند.