دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:

يکي از وظايف اصلي ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی، تقويت و تجاري سازي شرکت هاي توليدکننده داروهاي گياهي است

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری: با تلاش ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و همکاری همه ارگان‌های مربوطه، شرکت هاي فعال در صنعت گياهان دارويي کشور در فناوری‌ های تولید محصولات از سمت خام فروشی به فرآوری و تولید محصولات فناورانه و دارای ارزش افزوده، به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کرده‌اند.

يکي از وظايف اصلي ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی، تقويت و تجاري سازي شرکت هاي توليدکننده داروهاي گياهي است

به گزارش حکيم نيوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی: محمد حسن عصاره، دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در رابطه با صنعت گياهان دارو و تجاري سازي آن بيان کرد: بیش از یک هزار شرکت فناور در زمينه صنعت گیاهان دارویی و طب سنتی کشور فعالیت می‌کنند که ۱۸۶ مورد آنها پس از ارزیابی و تأیید محصولات و خدمات شان به عنوان شرکت‌های دانش بنیان مطرح هستند.

به گفته عصاره ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی موظف است آن دسته از شرکت‌هایی که پتانسیل علمی و نبوغ در کالاها و محصولات خود دارند و هنوز به عنوان شرکت دانش بنیان تلقی نمی‌شوند را به لحاظ توانمندی تقویت کند و ظرفیت تجاری سازی شان را توسعه دهد.

وي ادامه داد: شرکت‌های یادشده با تلاش این ستاد و همکاری همه بخش‌ها و ارگان‌های مرتبط با حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی و همراهی بدنه تحقیقاتی کشور، در فناوری‌های تولید محصولات از سمت خام فروشی به فرآوری و تولید محصولات فناورانه و دارای ارزش افزوده از جمله داروهای گیاهی، فرآورده‌های عصاره و اسانس و... به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کرده‌اند.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره چگونگی حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در حوزه صنعت گیاهان دارویی نیز بيان کرد: به طور کلی شرکت‌های دانش بنیان از بیش از ۱۱۰ برنامه حمایتی بهره‌مند می‌شوند، ضمن آنکه بیش از ۴۸ خدمت نیز توسط دبیرخانه برنامه توسعه زیست بوم شرکت‌ های خلاق به شرکت‌های نوآور و خلاق ارائه می‌ شود.