متخصص طب ایرانی:

علت سردی معده در افراد عدم رعایت آداب صحیح غذا خوردن است

علت عمده بروزبیماری سردی معده، مصرف نوشیدنی های سرد مثل؛ استفاده از آب حاوی قالب های یخ و انواع نوشیدنی های سرد است. به ویژه استفاده نوشیدنی های سرد بصورت ناشتا و یا حین غذا خوردن  و همچنین زیاده‌ روی درمصرف خوراکی هایی که طبع سرد و ترس دارند مانند بعضی از میوه ها، لبنیات و ... موجب بروز و ابتلا به این بیماری می شود.

علت سردی معده در افراد عدم رعایت آداب صحیح غذا خوردن است

حکیم نیوز: دکتر رقیه زارع متخصص طب سنتی ایرانی در خصوص سوء مزاج و سردی معده گفت: یکی از علل شایع ایجاد سردی در معده در افراد عدم رعایت آداب صحیح غذا خوردن است.

وی افزود: به طور کلی علت عمده بروزبیماری سردی معده، مصرف نوشیدنی های سرد مثل؛ استفاده از آب حاوی قالب های یخ و انواع نوشیدنی های سرد است. به ویژه استفاده نوشیدنی های سرد بصورت ناشتا و یا حین غذا خوردن  و همچنین زیاده‌ روی درمصرف خوراکی هایی که طبع سرد و ترس دارند مانند بعضی از میوه ها، لبنیات و ... موجب بروز و ابتلا به این بیماری می شود.

زارع بیان کرد: همچنین اگر مواد غذایی سرد به عنوان وعده صبحانه و یا بعد از گرسنگی طولانی مدت استفاده بشود به طوری که حجم زیادی از مواد خوراکی سرد وارد معده بشود موجب تشدید این بیماری خواهد شد.

وی تاکید کرد: از دیگرعوامل موثر در روند پیشرفت و تشدید معده سرد، پرخوری است زیرا باعث  بروز اختلال هضم در گوارش فرد می شود. همچنین مصرف مواد غذایی دیرهضم مثل آش رشته، ماکارانی، سالاد اولویه، گوشت گاو و کم تحرکی وعدم رعایت فاصله غذا و خواب ممکن است فردی را که معده ضعیفی دارد را دچار سردی معده بکند.

این متخصص با درنظر داشتن علائم مخرب و طولانی مدت سردی معده خاطر نشان کرد:اغلب افراد مبتلا به سردی معده دچار سوءهاضمه، رفلاکس معده، جمع شدن آب داخل دهان، ترشح بزاغ دهان بر روی بالشت، نفخ، ورم  و سنگینی معده می شوند، دو طیف از افراد نیزهستند که در صورت دچار بی اشتهایی و حالت تهوع می شوند و  برخی دیگر دچار اشتهای کاذب می شوند. همچنین علاوه بر علائم و عواض ذکر شده برخی از افراد به دلیل داشتن سوء هاضمه دچار سردرد، کم خونی ، مشکلات باروری در (خانم ها و آقایان) و مشکلات قاعدگی نیز می شوند.

وی افزود: معمولاً عوارض این بیماری تا حد زیادی با رعایت اصول و آداب غذا مثل؛داشتن نظم در وعده های غذایی، آهسته و با آرامش غذا خوردن، خوب جویدن غذا  خوردن برطرف می شود. 

وی در انتها فزود: درطب سنتی ایرانی توصیه شده است افرادی که مبتلا به این بیماری هستند از خوراکی های گرم و معتدل مانند مربا، عسل، تخم مرغ آبپز، حریره بادام، فرنی بیشتر استفاده بکنند و همراه با غذا از ادویه هایی مانند : آویشن، زیره، زعفران و ... استفاده بکنند.

 

زهرا سلیمانی