شناسایی و ثبت غذاهای تاریخی ری در سال 1400

دیر نمایندگی جامعه حرفه‌ای مجتمع های گردشگری و واحدهای پذیرایی و میان راهی جنوب و جنوب شرق استان تهران گفت: با هدف احیاء و معرفی غذاهای بومی، غذاهای تاریخی و خاص منطقه ری شناسایی و برای ثبت در میراث ملی به اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ری معرفی می‌شود.

شناسایی و ثبت غذاهای تاریخی ری در سال 1400

به گزارش حکیم نیوز؛ فرهاد طائی مدیر نمایندگی جامعه حرفه‌ای مجتمع های گردشگری تهران در رابطه با تمدن و تاریخ ری و هویت تغذیه ای این منطقه اظهار کرد: ری در کنار تاریخ و هویت بسیار غنی که در طول تاریخ داشته است  قطعا دارای فرهنگ غذایی خاص خود بوده که امروز این فرهنگ به دست فراموشی سپرده شده است.

 مدیر نمایندگی جامعه حرفه‌ای مجتمع های گردشگری و  واحدهای پذیرایی و میان راهی جنوب و جنوب شرق استان تهران گفت: یکی از اهداف نمایندگی جامعه حرفه ای مجتمع های گردشگری و واحد های میان راهی کمک به شناسایی و ثبت غذاهای بومی جنوب و جنوب شرق استان تهران به ویژه شهرستان ری و ورامین است.

وی اضافه کرد: هم اینک یک تیم کارشناسی زیر نظر مجتمع گردشگری شمس العماره ری در حال جمع آوری غذاهای آورده شده در اسناد تاریخی و همچنین مصاحبه شفاهی با افراد بومی و قدیمی منطقه ری است.

طائی ابراز امیدواری کرد که تا اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ غذاهای بومی ری شناسایی و با اجرای یک جشنواره به مردم استان تهران معرفی شود.

براین اساس شهرستان‌های ورامین، ری، پیشوا، قرچک و پاکدشت زیر نظر جامعه حرفه‌ای مجتمع های گردشگری و  واحدهای پذیرایی و میان راهی جنوب و جنوب شرق استان تهران فعالیت دارند.