رئیس سازمان غذا و دارو خبر داد

صدور مجوز تولید 4 گیاه دارویی در درمان کرونا با حمایت وزیر بهداشت

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: علی ‌رغم مخالفت‌ هایی که با طب مکمل وجود دارد با حمایت و پیگیری دکتر نمکی از طب ایرانی، 4 داروی گیاهی مؤثر در درمان کرونا مجوز تولید کسب کرده‌اند.

صدور مجوز تولید 4 گیاه دارویی در درمان کرونا با حمایت وزیر بهداشت

به گزارش حکیم نیوز: جلسه بررسی بهره‌مندی از ظرفیت‌های طب ایرانی برای درمان کرونا با حضور دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس سازمان غذا و دارو و اساتید برجسته طب ایرانی در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

دکتر محمدرضا شانه ساز، معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: علی ‌رغم مخالفت‌ هایی که با طب مکمل وجود دارد با حمایت و پیگیری دکتر نمکی از طب ایرانی، 4 داروی گیاهی مؤثر در درمان کرونا مجوز تولید کسب کرده‌اند.

رئیس سازمان غذا و دارو در ادامه به بیان برخی ادعاها پیرامون داروهای طب مکمل برای درمان کرونا پرداخته و بیان کرد: در بعضی از موارد، گروه‌هایی که این داروها را ارائه می‌کنند یا صرفاً آکادمیک و علمی هستند و در صنعت، تجربه‌ای ندارند و یا کاملاً تجربی هستند و با فرهنگ کار دانشگاهی آشنا نیستند.

به گفته وی، با پشتیبانی دکتر نمکی حجم پروانه ‌هایی که برای گیاهان دارویی و طب ایرانی صادر می‌شود افزایش یافته است و حتی داروسازهای بزرگ کشور به این سمت روی آورده‌اند.

معاون وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: با طی کردن روند استانداردسازی ‌های داروهای گیاهی و طب مکمل مشکلات کسب مجوز این داروها برطرف خواهد شد.