طبیعت مادر درمانگر

در طبیعت درمانی تمام وجود انسان اصلاح می‌شود که شامل ناهنجاری در خوردن و آشامیدن، تنفس و دفع، به‌کارگیری از بدن به شکل‌های نامناسب، انقباضات عضلات، بدشکلی‌های ستون فقرات، مفاصل سفت شده، افسردگی‌ها، اضطراب‌ها، اسکیزوفرنی و وسواس است.

طبیعت مادر درمانگر

به گزارش حکیم نیوز: طبیعت درمانی، نظام درمانی است که منحصراً با کمک درمان‌های طبیعی موجود در پیرامون ما، همانند نور خورشید، هوا، آب، رژیم غذایی و به طور کلی نیروی شفابخش طبیعت که در درون ماست به درمان بیماری‌ها می‌پردازد. این درمان بر این باور استوار است که بدن قدرت خوددرمانی دارد. چنانچه بدن در محیط و شرایط سالمی قرار گیرد، خود به خود قادر خواهد بود، خود را درمان کرده و از شر بیماری‌ها نجات دهد.

در طبیعت درمانی، روش‌ها و توصیه‌های زیادی برای ایجاد محیطی سالم وجود دارد تا بدن بتواند، خود را درمان کند.

بیماری تنها به عنوان یک عامل ناشناخته نامطلوب تلقی نمی‌شود که پزشک تنها از طریق عوامل خارجی قادر به رفع آن باشد، بلکه در هر بیماری، بدن می‌کوشد تا تعادل و توازن از دست رفته انرژی‌های درونی خود را بازیابد و یکی از درمان‌هایی که می‌تواند با کمک داروهای پزشکی و اصلاح شیوه زندگی، این تعادل را به بدن بازگرداند، طبیعت درمانی است.

در طبیعت درمانی تمام وجود انسان اصلاح می‌شود که شامل ناهنجاری در خوردن و آشامیدن، تنفس و دفع، به‌کارگیری از بدن به شکل‌های نامناسب، انقباضات عضلات، بدشکلی‌های ستون فقرات، مفاصل سفت شده، افسردگی‌ها، اضطراب‌ها، اسکیزوفرنی و وسواس است.

در واقع در این روش کل زندگی و وجود شخص مورد بازسازی قرار می‌گیرد.

درمان در سایه طبیعت

مهم‌ترین نگرش طبیعت درمانی، استفاده از گیاهان و داروهایی است که به بالا رفتن قدرت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کنند، به طوری که طرفداران این درمان معتقدند که بسیاری از بیماری‌ها مانند سرطان، به علت نقص در سیستم ایمنی بدن ناشی می‌شوند.

درمانگر در این روش، تلاش می‌کند که ریشه بیماری را بیابد و دریابد این بیماری در نتیجه چه چیزی ایجاد شده است. این درمانگران گاهی مانند پزشکان از عکسبرداری، پرتو ایکس، آزمایش خون یا ادرار استفاده می‌کنند و نیز می‌کوشند تا ریشه ناهنجاری‌های رفتاری و جسمی مانند بدنشستن و بد راه رفتن را هم دریابند و آنها را اصلاح کنند.

در این روش اعتقاد بر این است که بسیاری از بیماری‌ها و ناراحتی‌ها و دردها در نتیجۀ ذهن آشفته و بیمار فرد است و چنانچه ذهن از هر گونه فشار روانی و تجربه‌ها و خاطرات تلخ گذشته رها شود، بدن قادر خواهد بود خود را بازسازی کرده و انرژی‌های طبیعی خود را برای درمان خود باز یابد؛ بنابراین در طبیعت درمانی از هر روش برای اصلاح شیوه زندگی و بازگرداندن تعادل طبیعی بدن استفاده می‌شود.

ارتباط با طبیعت، گوش سپردن به آوای طبیعت، غرش جویباران، رقص برگ‌ها در وزش بادها و ... می‌تواند ذهن را از تمام فشارهای روانی تخلیه کند. خو گرفتن به طبیعت، آرامش درون را برمی‌انگیزد و در پی آن، انسان به دنبال لذت و لحظۀ شادی است که در وجود خود احساس می‌کند.

طبیعت‌درمانی و به عبارتی بازگشت به طبیعت، احساسی را در ما بیدار می‌کند که باعث ایجاد آرامش می‌شود. حال ممکن است فردی این احساس را در ارتباط با یک گیاه خانگی پیدا کند. مهم نیست در کجا، ولی حتی در خانۀ خود و در کنار گیاهان خانگی نیز می‌توانید این احساس را تجربه کنید.

در دنیای امروز که سرشار از استرس و اضطراب است، طبیعت می‌تواند روح و جسم را جوان کند از سویی ورزش کردن، سیگار نکشیدن، استفاده از میوه‌ها و سبزیجات تازه و داشتن رژیم غذایی سالم هم در این روش حائز اهمیت هستند. تمام این راهکارها سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و تعادل انرژی بدن را بهبود می‌بخشند.