طب سنتی در تلاش برای کمک به بیماران کرونایی

مدیرگروه طب ایرانی بیمارستان نورافشار گفت: مطالعات متعددی در حوزه  طب سنتی برای درمان بیماری کرونا توسط متخصصین طب ایرانی تعریف شده که این بیمارستان نیز آماده همکاری و اجرای طرح های پژوهشی مصوب است

طب سنتی در تلاش برای کمک به بیماران کرونایی

محمودرضا فقیهی در گفتگو با حکیم نیوز، با اشاره به اراده وزیر بهداشت در حمایت از طب ایرانی  اظهار داشت: دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت دستورالعمل هایی برای مقابله با کرونا  تدوین کرده است.

به گفته وی، در حال حاضر  مقاومت هایی برای بکار گیری روش های درمانی طب ایرانی برای کمک به بیماران کرونایی وجود دارد.

این متخصص طب ایرانی با بیان اینکه برخی همکاران محترم متخصصین طب کلاسیک  به دلیل عدم اطلاع از عملکرد متخصصان طب سنتی و عدم شناخت کافی از این دانش با آن مخالفت دارند تصریح کرد: با وجود همه مقاومت ها و مخالفت ها متخصصین دانشگاهی طب ایرانی و اساتید این رشته جایگاه پنجم تولید علم در رشته طب سنتی و گیاهان دارویی را برای ایران به ارمغان آورده اند.

وی از دیگر دلایل مخالفت ها با طب سنتی را عملکرد برخی مدعیان طب سنتی دانست که بازار مکاره ای برپا کرده اند و گفت: این افراد گاهی غلوها،  قضاوت ها و عملکرد هایی  دارند که جز لطمه زدن و تخریب دانش طب ایرانی دستاوردی ندارد  و مسیر توسعه آن را با تنش روبرو می کنند.

به گفته فقیهی، بهره گیری سیستم های درمانی از دانش و دستورات طب ایرانی و کمک از سایر رشته های طب مکمل اثر بخشی درمان منجر به ارتقاء کیفیت درمان خواهد شد.

وی گفت: در حال حاضر برای کمک به بیماران  کرونایی کلینیک طب ایرانی بیمارستان نورافشار ارائه خدمت می کند.