طلای شیرینی به نام خربزه

خربزه از نظر گیاهشناسی در گروه خانواده هندوانه، گرمک و طالبی است و در طب سنتی از پوست تا تخمه این صیفی برای درمان و حتی پیشگیری از بیماری مورد استفاده قرار می گیرد

طلای شیرینی به نام خربزه

به گزارش حکیم نیوز؛ صیفی طلایی رنگی که لابلای برگ های سبز بوته اش، روی زمین جا خوش کرده، در جاده خراسان بیش از هرجای دیگری به چشم می آید، این خوراکی شیرین که البته می تواند به تنهایی آلرژی فصلی را شدت ببخشد حاوی ویتامین های A ، C  ، E ، K ، روی و آهن است.

خربزه از نظر گیاهشناسی در گروه خانواده هندوانه، گرمک و طالبی است و در طب سنتی از پوست تا تخمه این صیفی برای درمان و حتی پیشگیری از بیماری مورد استفاده قرار می گیرد؛ اما در روایات اسلامی هم برای مصرف این تحفه تابستانه دستورالعملی خاصی آورده شده، بهتر است خربزه را به شیوه مورد نظر پیامبر اکرم(ص) مصرف کرد، ایشان دراینباره می فرمایند: خربزه را قاچ نکنید و یا تا جایی که می توانید کمتر قاچ کنید و با دندان گاز بگیرید. خودشان هم ابتدا قبل از مصرف این صیفی را می بوییدند؛ چراکه در روایات بوی خوش و خوب، قوه عقل و قدرت درک را زیاد می‌کند.حضرت رسول(ص) خربزه را با شکر، نیشکر یا خرما مصرف می کردند.

امام رضا(ع) در شعری که به ایشان منصوب است خربزه را میوه ای آبدار، شیرین و خوشبو توصیف می کنند و می فرمایند: میوه‌ای است که با نان خورده می شود و مثانه را شستشو می دهد. پاک کننده صورت است و دهان را خوشبو می کند، امام صادق(ع) نیز اطرافیان را به خوردن این صیفی پرخاصیت توصیه کرده و می فرمایند: خربزه بخورید که ده خاصیت دارد.

براساس روایات خربزه را باید قبل از غذا خورد؛ زیرا شکم را شستشو می دهد و درد را از بین می برد، بهتر است این میوه ناشتا خورده نشود و پیش از آن چند عدد خرما میل شود، امام صادق(ص) در خصوص پرهیز از مصرف ناشتای خربزه مهمترین عارضه ناشی از آن را فلج بر می‌شمرند.

درمان پروستات، حل مشکل سنگ و شن مثانه هم از دیگر درمان هایی است که با مصرف خربزه ممکن است حل شود بر همین اساس در حدیثی از امام صادق(ع) آمده است: خربزه، سنگ مثانه را آب می کند.

 منبع :

جلد چهارم دراسه فی طب الرسول المصطفی(ص)