عناب، تعبیر یک خواب آسوده

کارشناسان طب سنتی معتقدند عناب خواب آور و درمان کننده بی خوابی است و این خاصیت در هسته آن بیشتر است.

عناب، تعبیر یک خواب آسوده

به گزارش حکیم نیوز؛ عناب یک میوه گردویی مشابه با خرما و انجیر است که پزشکان و متخصصان طب سنتی از دیرباز، از خواص دارویی این میوه برای درمان انواع بیماری ها استفاده می کردند. عناب به نام خرمای قرمز نیز شناخته می‌ شود. به دلیل مقادیر بالای مواد مغذی که دارد برای درمان افسردگی، تقویت سیستم ایمنی بدن، درمان تنگی نفس، آسم و.... مفید است. متخصصان و کارشناسان طب سنتی در رابطه با خواص عناب بر این باورند که این میوه خشک، تصفیه کننده خون بوده و به هضم غذا کمک می کند. همچنین در درمان نامرتب بودن ضربان قلب، خستگی اعصاب، عرق شبانه و تعرق زیاد بدن نیز از این گیاه استفاده می شود.

به گفته کارشناسان طب سنتی، عناب به دلیل داشتن لعاب زیاد نرم کننده سینه است و آسم و تنگی نفس را برطرف می کند.

از دیگر خواص عناب این است که این میوه خشک، ملیّن است و اگر آن را با آب یا شیر بجوشانیم خاصیت لینَت آن بیشتر هم خواهد شد.

کارشناسان طب سنتی معتقدند عناب خواب آور و درمان کننده بی خوابی است و این خاصیت در هسته آن بیشتر است.

این کارشناسان به افراد، برای برطرف کردن ورم چشم خود، توصیه می کنند که عناب را به چشم خود بمالند. همچنین تقویت دستگاه هاضمه، تقویت حافظه و درمان کم اشتهایی را از دیگر خواص عناب می توان بر شمرد.

گفتنی است که کارشناسان طب سنتی بر این باورند که درخت عناب نیز به مانند میوه آن از خواص درمانی بالایی برخوردار است.

جوشانده پوست این درخت داروی ضد اسهال است؛ علاوه بر آن ریشه این درخت نیز در درمان سوء هاضمه بسیار مفید است.

از جوشانده ریشه عناب برای درمان زخم ها و دمل های کهنه استفاده می کنند، آب این میوه خوش طعم که زادگاهش شهر بیرجند است به همراه کاهو برای درمان سرطان مفید واقع می شود. همچنین برگ های آن بند آورنده خون و تب بر است و به شکل ضماد در درمان ادرار بندی به کار گرفته می شود.