از زبان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی:

عوامل ورود کشور به خیز چهارم کرونا چیست؟

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی در رابطه با چرایی ورود کشور به خیز چهارم کرونا گفت: عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی در کشور وضعیت برخی استان‌ها از جمله خوزستان را به شرایط قرمز رسانده و متاسفانه در آستانه ورود به خیز چهارم کرونا هستیم.

عوامل ورود کشور به خیز چهارم کرونا چیست؟

به گزارش حکیم نیوز: مجتبی یوسفی، نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی در رابطه با شیوع مجدد کرونا در کشور و احتمال ورود به خیز چهارم گفت: عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی در کشور وضعیت برخی استان‌ها از جمله خوزستان را به شرایط قرمز رسانده و متاسفانه در آستانه ورود به خیز چهارم کرونا هستیم.

به گفته وی با وجود سیاست‌گذاری‌های دولت و تصمیماتی که اخیراً اتخاذ کرده است، این تصمیمات توانسته در افزایش شیوع  ویروس کرونا در کشور تأثیرگذار باشد.

یوسفی خاطرنشان کرد: تجمیع مردم در فضای محدود مانند سینماها و سالن‌ها با وجود علاقه مردم به هنر و عدم توجه به پروتکل‌های بهداشتی منجر به ورودمان به خیز چهارم کرونا شده است.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی افزود:‌ خیز چهارم کرونا علاوه بر آسیب‌های بهداشتی و درمانی به کشور، فضای روانی خاصی هم ایجاد می‌کند که این موضوع هم خسران زیادی دارد.

وی ادامه داد: همه ما شرمنده کادر درمانی هستیم که در خط مقدم مقابله با کرونا بوده و تعداد مبتلایان و شهدای بهداشت و درمان کشور هم روز به روز افزایش پیدا می‌کند.

یوسفی در رابطه با وضعیت اقتصادی مردم به خصوص افراد دارای مشاغل آزاد نیز بیان کرد: برخی از مشاغلی که رسمی نبوده و حقوق‌بگیر دولت نیستند در شرایط کرونایی آسیب‌های بسیار زیاد معیشتی و اقتصادی دیده‌اند و متاسفانه دولت نتوانسته از آنها حمایت‌های لازم را به عمل آورد.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی استان خوزستان به وضیعت قرمز کرونایی رسید. هرچند قبول داریم مردم در طول یک سال اخیر شرایط سختی تحمل کردند اما باید با همدلی از این مرحله هم عبور کنیم.

وی در خاتمه تاکید کرد: نباید برای راحتی خود کاری کنیم که فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشده و کادر بهداشت و درمان کشور را بیش از این درگیر کنیم.