فیلم| لحظه زیر گرفتن مرگبار مرد جوان توسط سارق خودرو+ تصویر متهم

رئیس پلیس آگاهی استان البرز از بازداشت سارق خودروی شاسی‌بلند خبر داد که پس از برخورد با چند دستگاه خودرو، در یکی از خیابانهای رجایی شهر کرج، یکی از شهروندان را زیر گرفته و متواری شده بود.

به گزارش حکیم نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا؛ سرهنگ محمد نادربیگی با اشاره به بازداشت راننده فراری که فردی را در منطقه رجایی‌شهر کرج زیر گرفته بود، اظهار کرد: انتشار فیلمی در فضای مجازی که در آن یک دستگاه خودروی شاسی بلند M.V.M به صورت خلاف جهت، با سرعت بالا در حال فرار بوده و ضمن برخورد با چند دستگاه خودرو، با یکی از شهروندان برخورد و وی را مجروح کرد باعث رنجش خاطر شهروندان شد.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز افزود: بلافاصله بعد از اطلاع پلیس از موضوع، با دستور ویژه فرمانده انتظامی استان البرز، کارآگاهان پلیس آگاهی برای شناسایی فرد خاطی وارد عمل شدند.

وی بیان کرد: بر همین اساس، بلافاصله اقدامات ویژه پلیسی انجام و در بررسی از صحنه جرم محرز شد که خودرو سابقه سرقت را در تهران دارد و یکم دی ماه و صبح روز حادثه پس از سرقت خودروی یک خانم، آن را به شهر کرج منتقل کرده که مالک خودرو در بعد از ظهر همان روز به صورت اتفاقی خودرو را در پمپ بنزین منطقه رجایی شهر کرج مشاهده و با کمک  دیگر شهروندان اقدام به متوقف کردن خودرو کرده بود.

این مقام انتظامی عنوان کرد: راننده به محض رویارویی با این صحنه، خلاف جهت خیابان متواری شده و پس از برخورد با چند خودرو و مردی 43 ساله و مجروح کردن وی، گریخته بود.

نادربیگی با بیان اینکه بلافاصله مصدوم توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شد اما پس از انجام اقدامات پزشکی متاسفانه بر اثر مرگ مغزی فوت کرد، گفت: شماره خودرو موردنظر به واحدهای گشتی اعلام شد که با تلاش مأموران، خودرو که به صورت بلاصاحب رها شده بود کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز با اشاره به شناسایی هویت سارق، افزود: در استعلام از سوابق نامبرده مشخص شد که وی دارای سوابق کیفری متعدد از جمله سه فقره سابقه سرقت بوده و در حال حاضر نیز متواری و تحت تعقیب مراجع قضائی است.

وی خاطرنشان کرد: با تلاش و اقدامات شبانه‌روزی کارآگاهان، متهم  پرونده در منطقه مهرشهر کرج شناسایی و در یک عملیات تعقیب و گریز و با شلیک تیر هوایی دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهم در بازجوی‌های صورت گرفته به جرم خود اعتراف کرده، افزود: تحقیقات درباره سایر جرایم ارتکابی نامبرده ادامه دارد.

نادربیگی یادآور شد: انتشار بدون پوشش تصویر متهم در رسانه‌های جمعی با دستور معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه سه کرج صادر شده است.