مرد مریدان ولایت

مرد مریدان ولایت

حکیم نیوز: وجود سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در زمان حیاتش موجب برکات و آثار فراوانی برای جهان اسلام به شمار می آمد، آثار و برکاتی که تاریخ آن را در خود ضبط و ثبت خواهد کرد، برکاتی که گویای ریشه کن شدن هیمنه خون آشامان تاریخ و فرو ریختن جبهه تکفیر و التقاط و افراطی گری، در جهان بود. وجود حاج قاسم نه فقط برای مسلمانان بلکه برای اقلیت های مذهبی نیز عامل آرامش و امید بود، کما اینکه محبوبیت ایشان در بین اقلیت های مذهبی در اقصی نقاط جهان همچون لبنان، سوری، عراق، به خوبی گواه بر این مطلب است. هر چند جبهه استکبار و سردمداران افراطی گری با شهادت ایشان خطای استراتژیک و راهبردی را مرتکب شدند؛ چراکه با شهادت حاج قاسم سلیمانی نه تنها راه و فرهنگ این سردار رشید اسلام از بین نخواهد رفت، بلکه شهادت این شهید والا مقام عامل آثار و برکات ماندگاری برای مستضعفان عالم خواهد بود.
 

درس ها و پیام های شهادت سردار قاسم سلیمانی

شهادت حاج قاسم سلیمانی در بردارنده پیام و درس های فراوانی برای داخل و خارج از ایران بود، درس ها و پیام های ماندگاری که اگر به درستی شنیده و دیده شود می تواند زمینه ساز آثار و برکات فراوانی برای جبهه انقلابی و مقاومت باشد.  

درس بزرگ به سکولار و غرب گراهای داخلی

اولین و مهمترین درس و پیام حاج قاسم سلیمانی به سکولار و غرب گراهای داخلی است که چشم امید به یاری و دوستی و ارتباط با آمریکا دارند، و مذاکره و گفتگوی با آمریکای جنایت کار را تنها راه نجات خود می پندارند این است که این حمله مذبوحانه به خوبی گویای کینه و ظاهر و باطل آمریکایی است که برخی غرب گراهای داخلی خواهان ارتباط و دوستی با آن هستند، روح پاک و مظهر حاج قاسم هم اکنون این آیات را برای غرب گراهای داخلی متذکر می شود: «وَ یَقُولُ الَّذینَ آمَنُوا أَ هؤُلاءِ الَّذینَ أَقْسَمُوا بِاللَّهِ جَهْدَ أَیْمانِهِمْ إِنَّهُمْ لَمَعَکُمْ حَبِطَتْ أَعْمالُهُمْ فَأَصْبَحُوا خاسِرینَ؛ و کسانى که ایمان آورده‏اند، مى‏گویند: آیا اینان بودند که به خداوند سوگندهاى سخت مى‏خوردند که جدّا با شما هستند؟ اعمالشان تباه شد و زیانکار گردیدند».یکی از علت هایی که موجب این گستاخی و دهن کجی آمریکا به حاکمیت عراق شد، تفرقه، اختلاف و تشنج های داخلی کشور عراق بود، اختلاف های داخلی که در سطح حاکمیت و همچنین پایگاه مردمی رسوخ کرده هیمنه و ابهت کشور عراق را در چشم جبهه استکباری سست کرد.

 درس به غرب گراهای خارجی

شهادت حاج قاسم سلیمانی، درس بزرگی به کشورهای هم پیمان آمریکا داد، درسی که گویای خباثت، حماقت و تحقیر عزت ملّی کشورهاست. کشور سفاک و خون آشام آمریکا بدون توجه به حقوق و حاکمیت کشور عراق به راحتی به خود اجازه می دهد، بدون اجازه و رعایت حاکمیت کشورها حاکمیت آنها را نقض کنند، عراقی های با شرافت باید دوستی و هم پیمانی با شیطان بزرگ را قطع کنند، هر گونه دوستی، اعتماد و چشم امید به این چنین کشور سفاکی دهن کجی به آیات الهی خواهد بود که به مسلمانان فرموده است: «إِنْ یَثْقَفُوکُمْ یَکُونُوا لَکُمْ أَعْداءً وَ یَبْسُطُوا إِلَیْکُمْ أَیْدِیَهُمْ وَ أَلْسِنَتَهُمْ بِالسُّوءِ وَ وَدُّوا لَوْ تَکْفُرُونَ؛ اگر بر شما دست یابند، دشمن شما باشند و بر شما به بدى دست و زبان بگشایند و آرزو دارند که کافر شوید». اینکه برخی کشورهای اسلامی همچون ترکیه، کویت، عراق... با دلیل واهی اجازه حضور آزادانه گرگ صفتان آمریکایی را داده اند باید از آن روز بترسند که این گرگ شیطان صفت هر لحظه می تواند منافع آنها را با چالش مواجه کند، به هین دلیل عقل حکم می کند که باید از این ارتباط و دوستی چشم پوشی کرد.
 

تفرقه و اختلاف مایه گستاخی جبهه استکباری

یکی از علت هایی که موجب این گستاخی و دهن کجی آمریکا به حاکمیت عراق شد، تفرقه، اختلاف و تشنج های داخلی کشور عراق بود، اختلاف های داخلی که در سطح حاکمیت و همچنین پایگاه مردمی رسوخ کرده هیمنه و ابهت کشور عراق را در چشم جبهه استکباری سست کرد، این در حالی بود که اگر حاکمیت و امّت عراق در یک انسجام درونی و وحدت ملّی قرار داشتند، هیچ گاه مزدوران آمریکایی به خود اجازه و جرأت حمله به مسئولان نظامی عراقی را نمی داد. این نکته مهم را که ایجاد تفرقه باعث از بین رفتن هیمنه امّت می شود را پیش تر خدای متعال در قرآن کریم به همگان تذکر داده است:«وَ أَطیعُوا اللَّهَ وَ رَسُولَهُ وَ لا تَنازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَ تَذْهَبَ ریحُکُمْ وَ اصْبِرُوا إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرینَ؛[3]و از خدا و پیامبرش اطاعت کنید و با هم نزاع مکنید که سُست شوید و مهابت شما از بین برود، و صبر کنید که خدا با شکیبایان است».

حاج قاسم سلیمانی این سرباز وفا دار ولایت و پرورش یافته مکتب امام خمینی(ره)، در زمان حیاتش در میدان عمل و اخلاص در مسیر گفتمان سازی آرمان مقدس انقلاب اسلامی گام بر می داشت، ظلم ستیزی، شتافتن به یاری مظلومان جهان، آرمان های مقدسی هستند که نه تنها با شهادت حاج قاسم خاموش نخواهد شد، بلکه خون به ناحق ریخته حاج قاسم حرارت آن را تقویت خواهد کرد. موضوعی که با تقویت و فراگیر شدن آن امید شکل گیری تمدن نوین اسلامی و همچنین فرج امام عصر(عج) قوت خواهد یافت: «أَیْنَ قَاصِمُ شَوْکَةِ الْمُعْتَدِینَ أَیْنَ هَادِمُ أَبْنِیَةِ الشِّرْکِ وَ النِّفَاق؛[6] ،کجاست درهم شکننده شوکت متجاوزان، کجاست ویران‏ کننده‏ بناهاى شرک و دورویى،»