مزاج گرم و قدرت ایمنی بدن

خوردن غذاهای گرم مانند نان سبوس‌دار، عسل، خرما، کشمش، بادام و گوشت گوسفند، سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و مزاج گرم باعث می شود بدن را در فصول سرد سال در برابر امراض ایمن باشد.  

مزاج گرم و قدرت ایمنی بدن

حکیم نیوز: از منظر طب سنتی ایرانی، مزاج انسان ها به نه گروه: گرم، سرد، مرطوب، خشک، گرم و تر، گرم و خشک، سرد و مرطوب، سرد و خشک و معتدل تقسیم می شود که اعضا هر کدام از نه گروه باز با هم اختلاف در شدت بروز کیفیات و اثر اخلاط دارند.

افراد گرم مزاج دارای فعالیت سیسم عصبی سمپاتیک محیطی بیشتر و فعالیت سمپاتیک فوکلیوی،کورتیکوستروئید فوق کلیوی و سیستم عصبی پاراسمپاتیک (عصب واگ) کم تری نسبت به افراد سرد مزاج هستند.

هم چنین در مزاج با افزایش نسبت سردی به گرمی تمایل به تولید آنتی بادی و واکنش آلرژیک بسیار زیاد می شود که در تمایل به مزاج شدیدا گرم این بیشتر است. در کل می توان گفت افراد گرم مزاج کبد و سلول های ایمنی فعال تری نسبت به سرد مزاجان دارند.

ظرفیت انتی اکسیدانی در هر فرد منحصر به فرد است و سقف خاصی دارد و با پرشدن ظرفیت افزایش نمی یابد. این موضوع که چقدر و بعد از چه مدت زمان می توان ظرفیت انتی اکسیدانی یک شخص را با خوردن میوه و سبزیجات بالا نگه داشت بستگی به بیولوژی و تغذیه هر فرد دارد. در صورتی که دفاع انتی اکسیدانی شخص کم شده باشد افزایش ظرفیت انتی اکسیدانی در او به نسبت فردی که ظرفیت انتی اکسیدانی او از ابتدا در حد بالا بوده افزایش بیشتری خواهد یافت در واقع دفاع انتی اکسیدانی هر شخص منشا ژنتیکی دارد.

یک بدن سرد و خشک در صورت عدم رعایت اصلاح مزاج و تدابیر خاص، بیش تر از مزاج های دیگر دچار کمبود مواد مغذی و انرژی شده و مقاومت آن در برابر بیماری های صعب العلاج و امراض با طبع سرد خصوصا سرد و خشک پایین خواهد آمد.

غلبه  خلط سودا و به تعبیری حکومت آن بر بدن می تواند ایجاد یبوست، خشکی پوست، تمایل ترک و پارگی در دیواره اندام های داخلی، خشکی لب ها، پیری و تیرگی پوست بدن، ویرانی بدن، افسردگی و اضطراب، جنون، سفتی دیواره  رگ ها، افزایش تمایل به رسوب در خون، آمادگی ابتلا به سرطان، الزایمر، ام اس و دردهای سوداوی و... نماید که میزان شدت و ظهور این علایم به درجه غلبه سودا بستگی دارد.

با توجه به عوامل موثر بر افزایش کمیت و کیفیت دفاع انتی اکسیدانی بدن و اثر انتی اکسیدان ها در مقابله با بیماری ها و اختلاف ذاتی ظرفیت دفاع انتی اکسیدانی بدن ها با یکدیگر، در مورد مزاج های ذاتی افراد می توان گفت، بدن های با طبع سرد یعنی سرد ساده، سرد و خشک و سرد و مرطوب خصوصا سرد و خشک ها (سوداوی) نیاز به ممارست بیشتری برای اصلاح کمیت و کیفیت انتی اکسیدان های خود داشته و در شرایط انواع استرس، دفع انتی اکسیدانی بیشتری خواهند داشت و این موضوع در کنار این امر اهمیت خواهد داشت که این بدن ها ظرفیت انتی اکسیدانی پایینی هم دارند.

در مورد مزاج عرضی که در طول زندگی و به علت سبک زندگی بر مزاج ذاتی تاثیر می گذارد هم می توان افزود که غلبه  سردی خصوصا سردی و خشکی (خلط سودا) بر مزاج های نه گانه در کل می تواند در تخریب دفاع انتی اکسیدانی بدن موثر باشد.