مسلمانان در اقصاء نقاط جهان در وعده افطار چه غذاهایی می‌خورند؟

معمولاً مسلمانان کشور های مختلف دنیا در ماه مبارک رمضان غذاهای متفاوتی را برای افطار در نظر می گیرند و هر کدام طبق آداب و رسوم خودشان پیش می روند. بعضی از آن ها ترجیح می دهند افطار خود را سرشار از پروتئین و فیبر کنند اما بعضی دیگر، سبک می خورند و به جای آن در وعده سحری جبران می کنند.

مسلمانان در اقصاء نقاط جهان در وعده افطار چه غذاهایی می‌خورند؟

به گزارش حکیم نیوز: معمولاً مسلمانان کشور های مختلف دنیا در ماه مبارک رمضان غذاهای متفاوتی را برای افطار در نظر می گیرند و هر کدام طبق آداب و رسوم خودشان پیش می روند. بعضی از آن ها ترجیح می دهند افطار خود را سرشار از پروتئین و فیبر کنند اما بعضی دیگر، سبک می خورند و به جای آن در وعده سحری جبران می کنند. در ادامه همراه ما باشید تا به معرفی آداب و رسوم متفاوت کشورهای جهان  برای افطاری بپردازیم.

دلمه برگ مو در مصر

مصری ها از گذشتگان خود این غذا را به یادگار گرفته اند که به طور کل در بین کشورهای عربی طرفداران زیادی دارد و یک غذای اشتها آور است که در رستوران ها مورد استفاده قرار می گیرد. در این غذا برنج، گوشت، آبلیمو و روغن زیتون و همچنین برگ انگور سرو می شود و غذای بسیار خوشمزه و لذیذی است.

عدسی در فلسطین

این غذا به سوپ عدس هم معروف است که در ماه رمضان به شدت طرفدار دارد و چندین بار در این ماه، آن را درست می کنند که شبیه به حلیم پاکستانی است اما به خوشمزگی آن نیست. البته ساده تر و سالم تر است. بعضی از افراد در این سوپ، از انواع دیگر حبوبات هم استفاده می کنند که سرشار از پروتئین و ویتامین c باشد و در کنار آن کالری زیادی هم وارد بدنشان نشود.

بورک و نان پیرسی در ترکیه

انواع مختلفی از بورک در ترکیه وجود دارد که از خمیر یوفکای نازک درست می شود و داخل آن طعم های متفاوتی از پنیر ، گوشت قرمز و اسفناج، حتی سیب زمینی یا سس هم احساس می گردد. این خمیر سبک برای وعده افطار طرفداران زیادی دارد.

همچنین این نان جزء وعده های غذایی محبوب در ترکیه است که ترجیح می دهند آن را برای افطار استفاده کنند.

هریس در امارات

این غذا در فرهنگ های مختلف و در مراسم های خاص طرفداران بسیار زیادی دارد و در ماه رمضان نیز به شدت پر کاربرد است و آن را همراه با گوشت قرمز و گوشت سفید، طبخ و استفاده می کنند.

حلیم در پاکستان

این غذا طرفداران بسیار زیادی دارد و برای افطار بسیار رایج است. انواع مختلفی از ادویه ها در آن مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین داخل آن عدس و گوشت قرمز هم استفاده می کنند. نواحی مختلف پاکستان، حلیم را با طعم های متفاوت و مواد مختلف از جمله گندم، جو، عدس و گوشت می پزند.

کابلی پلاو و شوروا در افغانستان

مردم افغانستان تنوع بسیاری در منوی غذای افطار خود دارند که محبوب ترین آنها "کابلی پلاو" است که از ترکیب برنج با عدس، کشمش، هویج، و گوشت بره تهیه می شود و بسیار مقوی و لذیذ است . غذای دیگر افغان ها برای ایام ماه رمضان "شوروا" می باشد که نوعی سوپ است.

کنافه در شرق میانه

یکی از دسرهای کلاسیک شرق میانه، کنافه است که خمیر پنیر را داخل شهد شکر شیرین قرار می دهند و آن را به عنوان دسر همراه با نودل و پسته میل می کنند.

اروز کالدو در فیلیپین

پوره مرغ طعم دار با زنجبیل و برنج جزء غذاهای پروتئینی فیلیپین است که در آن تکه های مرغ را همراه با برنج داخل مقداری آب با کمی زنجبیل می جوشانند و آن را استفاده می کنند و بیشتر ترجیح می دهند آن را در وعده افطار میل کنند.

رندانگ گوشت در اندونزی

این وعده غذایی در اندونزی و مالزی طرفداران بسیار زیادی دارد و مزه آن بعد از گرم کردن بهتر می شود. البته طبخ آن در نواحی مختلف متفاوت است.

شاکشوکا در الگریا

این غذا نه تنها در الگریا، بلکه در آفریقای شمالی هم وجود دارد و اساسا از سس گوجه فرنگی و تخم مرغ پخته تشکیل شده است که همه مواد را با یکدیگر ترکیب می کنند و برای افطار از آن استفاده می کنند. در شرق میانه و اسپانیا هم از این غذا استفاده می شود. همچنین بسیاری از گیاه خواران نیز با این غذا افطار می کنند که البته برای افطار یک غذای نسبتاً سبک محسوب می شود.

سوپ برنج و مرغ در مراکش

این غذا برای افطار ماه رمضان به شدت طرفدار دارد. به طوری که شما در روز بعد هم می توانید با آن احساس سیری کنید. این سوپ به گونه های متفاوت پخته می شود و یک سوپ آسان و سریع است که در آن سبزیجات مختلف هم استفاده می کنند.

دیگر غذای محبوب مراکشی ها برای افطار، سوپ حریره است که با گوجه فرنگی، گوشت، لوبیا و عدس تهیه می شود.

سمبوسه در آفریقا

در بعضی از کشورهای آفریقایی و همچنین شرق میانه، غذای سمبوسه به عنوان یک غذای محبوب برای وعده افطار شناخته می شود.

منبع: نمناک