معاون درمان دانشگاه هرمزگان خبر داد: فعالیت نخستین دهکده سلامت در بندرعباس

غریب زاده: بکارگیری آموزه های طب سنتی می تواند با اصلاح سبک زندگی به کاهش بیماری هایی از قبیل فشار خون، دیابت و.. و همچنین حفظ سلامت افراد کمک کند

معاون درمان دانشگاه هرمزگان خبر داد: فعالیت نخستین دهکده سلامت در بندرعباس

به گزارش حکیم نیوز: دکتر عبدالله غریب زاده، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اهمیت مسئله اصلاح سبک زندگی بیان کرد: جامعه کنونی به دلیل سبک زندگی نامناسب، درگیر بیماری های مزمن از جمله دیابت، فشارخون، چاقی، چربی و دیگر بیماری ها است.

وی افزود: در شرایط زندگی امروز، بکارگیری آموزه های طب سنتی می تواند با اصلاح سبک زندگی به کاهش این بیماری ها و همچنین حفظ سلامت افراد کمک کند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: دهکده سلامت طب سنتی هرمزگان در درمانگاه مشیردوانی دانشگاه علوم پزشکی واقع در چهارراه قدس بندرعباس فعال است و مردم هرمزگان می توانند برای دریافت خدمات مشاوره ای و درمانی بر مبنای طب سنتی ایرانی توسط متخصص این رشته، به درمانگاه مذکور مراجعه کنند.

غریب زاده در پایان خاطرنشان کرد: این مرکز، با حضور پزشک متخصص طب سنتی، روزهای شنبه تا چهارشنبه در وقت صبح و عصر پذیرای بیماران است که خدماتی از قبیل ویزیت، حجامت، فصد، زالو درمانی، مشاوره تغذیه، آموزش به سبک زندگی سالم، دلک، ماساژ و برخی درمان های دیگر در این مرکز با تعرفه دولتی ارائه می گردد.