ویروس کرونا با استفاده از ماسک به زانو در می آید:

نجات 130 هزارنفر با استفاده از ماسک در سه ماه آینده

کارشناسان می گویند اگر 95 درصد مردم از ماسک استفاده کنند ، این راهکار می تواند از این زمان تا اول مارس تقریبا 130،000 نفر را نجات دهد.

نجات 130 هزارنفر با استفاده از ماسک در سه ماه آینده

حکیم نیوز؛ از روز چهارشنبه ، بیش از 250،000 نفر در ایالات متحده بر اثر کرونا جان خود را از دست داده اند. طی هفته گذشته ، آمریکا به طور متوسط بیش از 150،000 مورد جدید مبتلا به ویروس را در روز به ثبت رسانده است، علاوه بر این ، پیش بینی جدیدی از موسسه سنجش سلامت (IHME) در دانشگاه واشنگتن پیش بینی می کند که در صورت ادامه روند فعلی، تعداد قربانیان ویروس کرونا، ممکن است تا اول مارس از 438،000 فراتر رود. دانشمندان IHME متذکر می شوند که این تعداد مرگ و میر اجتناب ناپذیر نیست. آنها می گویند اگر 95 درصد از جمعیت ایالات متحده از ماسک استفاده کنند، می توانیم تقریباً 130،000 نفر را نجات دهیم.حتی اگر فقط 85 درصد  مردم ماسک داشته باشند ، می توان از نزدیک به 96000 مرگ جلوگیری کرد.آنها اضافه می کنند که با کاهش موارد ابتلا به کووید 19، استفاده از ماسک می تواند به باز ماندن مشاغل کمک کند.

دلایل بیشتر برای استفاده از ماسک

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) می گوید استفاده از ماسک نه تنها از ما محافظت می کند بلکه سلامت اطرافیانمان را تضمین می کند.

CDC در یک خلاصه علمی از یک منبع معتبر به روز شده که هفته گذشته منتشر شده، یاد می کند: هفت مطالعه و تحقیق  نشان می دهد که استفاده از ماسک از فرد استفاده کننده از آن محافظت می کند.از طرفی  این گزارش تاکید می کند که ما با  استفاده از ماسک ، می توانیم به محافظت از اقتصاد نیز کمک کنیم.

CDC می گوید تجزیه و تحلیل داده ها نشان می دهد که فقط پانزده درصد افزایش استفاده از ماسک، می تواند از تعطیلی کسب و کارها جلوگیری کند و به کاهش ضررهای اقتصادی تا یک تریلیون دلار کمک کند.

هم چنین یک مطالعه جدید منتشر شده در مجله Aerosol Science and Technology نشان می دهد که یک ماسک ساده پارچه ای می تواند در جلوگیری از ابتلا به کرونا کاملاً موثر باشد. محققان UCLA گزارش دادند که سرفه می تواند ذرات را بیش از شش فوت دور کند و هیچ گونه پوششی روی صورت نداشته باشد. اما یک ماسک پارچه ای دو لایه ذرات سرفه را 77 درصد کاهش می دهد.

ییفانگ زو، دکترای علوم علوم بهداشت محیط در دانشکده بهداشت عمومی در  UCLA در اینباره می گوید: "این در واقع بیش از حد انتظار من قبل از شروع آزمایش است، این خبر خوبی است."وی ادامه می دهد: ماسک های جراحی که می توانید در داروخانه خریداری کنید حتی بهتراز ماسک های پارچه ای عمل می کند. ماسک های یکبار مصرفی که آزمایش کردیم کاملا موثر هستند. آنها می توانند در حدود نود درصد کاهش ذرات را ارائه دهند. اما این محقق خاطر نشان می کند که محافظ های صورت و شیلد ، محافظت کمی در برابر ویروس از خود دارند؛ چرا که از نظر علمی قطرات آئروسل فقط در اطراف شکاف ها آمده و به راحتی منتقل می شوند."

منبع| Healthline

مترجم: نرگس بدیعیان