متخصص طب ایرانی:

نظم خواب در ایام کرونا اهمیت ویژه ای دارد

متخصص طب سنتی تأکید کرد: در درمان کوید۱۹ با استفاده از طب سنتی، اگر ابتلا شدید باشد، فرد باید به مراکز مرتبط مراجعه کند ولی اگر علائم خفیف باشد با استراحت و مصرف سبزیجات، توصیه‌های طب سنتی به درمان سریع‌تر او کمک می‌کنند.

نظم خواب در ایام کرونا اهمیت ویژه ای دارد

حکیم نیوز؛ دکتر مرتضی مجاهدی متخصص طب سنتی و عضو هیئت علمی دانشکده طب ایرانی دانشگاه بابل با بیان یک سلسله از اصول برای حفظ سلامتی در دوره کرونا گفت: یک سری مستندات وجود دارد که برخی کارها در زمینه سبک زندگی می‌تواند به پیشگیری یا کنترل علائم کوید کمک کند. یک کار ساده شست‌وشوی مداوم حلق و بینی با آب نمک رقیق است. روزی دو سه بار و این کمک می‌کند که اگر ویروس در این مناطق وارد شده، از بین برود.

وی تصریح کرد: نظم خواب اهمیت بسیار زیادی دارد و کم خوردن اصلاح وضعیت غذایی از فست فود و غذاهای چرب و شیرین به سمت سبزی جات و غذاهای بخارپز کمک می‌کند که سیستم ایمنی بدن تقویت شود و اگر در معرض ویروس هم قرار گرفت آسیب کمتر ببیند. آرامش، ورزش ارکان مهم دیگر هستند.

مجاهدی استفاده از دمنوش های گیاهی را مؤثر دانست و ادامه داد: به صورت دمنوش درست کردن گیاهان دارویی مانند زنجبیل، دارچین، بابونه، سرخارگل منجر به کاهش میزان ابتلا می‌شوند.کارهای علمی انجام شده است که مصرف شیرین بیان یا به صورت قرص یا دمنوش می‌تواند به کاهش ابتلا به کوید۱۹ کمک کند.ترکیب سیاه دانه و عسل و مصرف یک قاشق چایخوری به صورت روزانه هم از دیگر عوامل موثر در این زمینه است.

این متخصص طب سنتی تأکید کرد: در درمان کوید۱۹ با استفاده از طب سنتی، اگر ابتلا شدید باشد، فرد باید به مراکز مرتبط مراجعه کند ولی اگر علائم خفیف باشد با استراحت و مصرف سبزیجات، توصیه‌های طب سنتی به درمان سریع‌تر او کمک می‌کنند.

عضو هیئت علمی دانشکده طب ایرانی دانشگاه بابل در پایان افزود: مصرف آب سیب، رب انار و آب انار برای پایین آوردن تب موثرند.در مرحله ابتلا ادویه‌های تند و تیز مانند زنجبیل و دارچین دیگر توصیه نمی‌شود مگر در حد مختصر. جوشانده عناب و شیرین بیان هم یکی دیگر از دمنوش‌های مفید است و ماالشعیر طبی که دستور تهیه آن در سایت‌های طب سنتی وجود دارد هم مفید است.اگر سرفه خشک دارند، چند قاشق به دانه را خیس کنند و هرچند ساعت از لعابی که انداخته است، بخورند یا دمنوش بنفشه یا ختمی را مانند چای دم کنند و روزی دو سه بار بخورند. برای سرفه عناب، گل ختمی، آویشن و انجیر را به نسبت مساوی به صورت ترکیب دمنوش کرده و هر هشت ساعت یک بار بخورند. هنگام تهوع هم مصرف رب انار و به و ترکیب تخم گشنیز و نبات پودر شده اثر گذار است.