هر دانه یک خاصیت

محقق طب مکمل درباره خواص انار گفت: انار دارای آنتی اکسیدانی بسیار قوی است. طبق بررسی های انجام شده، خاصیت آنتی اکسیدانی انار سه برابر چای سبز است و آب انار از تجمع پلاکت ها در عروق خونی جلوگیری می کند.

هر دانه یک خاصیت

به گزارش حکیم نیوز: انار از سالم‌ترین و بهترین میوه‌های روی زمین است و ترکیبات مفید متفاوتی نسبت به دیگر میوه‌ها دارد. تحقیقات نشان داده است که انواع انار ترش و شیرین و محصولات آن‌ها مانند رب انار، آب انار و حتی پوست انار و هسته آن خواص بسیار زیادی برای بدن دارند که می‌توان با مصرف این میوه بدن را در برابر بیماری ‌ها مقام‌تر کرد. 

دکتر حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب مکمل در اینباره گفت: انار ترش طبعی سرد و خشک و انارشیرین مزاجی سرد و معتدل دارد و این میوه حاوی ویتامین هایی مانند  A، E، C  و اسید فولیک است.

این محقق طب مکمل افزود: انار دارای آنتی اکسیدانی بسیار قوی است. طبق بررسی های انجام شده، خاصیت آنتی اکسیدانی انار سه برابر چای سبز است و آب انار از تجمع پلاکت ها در عروق خونی جلوگیری می کند.

به گفته عظمایی مصرف انار سبب تصفیه خون و دفع سموم بدن می شود، همچنین این میوه با از بین بردن اسید های چرب نقش موثری در کاهش چربی های اطراف شکم دارد.

وی مصرف انار را برای کاهش فشار و قند خون بسیار موثر دانسته و بیان کرد: مصرف این میوه برای افرادی که دچار خارش بدن هستند و طبع گرمی دارند توصیه می شود، همچنین رب انار خاصیت چاق کنندگی دارد؛ بنابراین مصرف آن برای افراد لاغر مفید است.

به باور این محقق طب مکمل مصرف انار در دوران بارداری موجب زیبایی چهره نوزاد می شود و مصرف رب انار نیز از ویار حاملگی جلوگیری می کند. استفاده از آب انار در زمان بارداری مانع از آسیب رسیدن به مغز جنین می شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: مصرف انار همراه با گلپر از ایجاد دل درد جلوگیری می کند و از طرفی سبب جذب بهتر آن می شود. همچنین بهترین زمان مصرف این میوه صبح ناشتا همراه با مقداری گلپر است.

عظمایی با اشاره به اینکه آب انار حاوی ترکیباتی مانند کلاژن و الاستین است، مطرح کرد: مصرف آب انار نقش چشمگیری در از بین بردن ترک های پوستی دارد و سبب حفظ جوانی و شادابی پوست می شود.

این محقق طب مکمل تاکید کرد: ابتلایان به زخم معده باید از مصرف انار ترش اجتناب کنند زیرا استفاده از این میوه سبب تشدید زخم معده می شود. همچنین استفاده از انار شیرین در افراد سرد مزاج توصیه می شود. این افراد باید پس از خوردن این میوه مقداری نبات و زنجبیل مصرف کند.

وی در پایان یادآوری کرد: مصرف بیش از حد انار و رب انار سبب یبوست می شود بنابراین مصرف انار همراه با هسته های آن در مبتلایان به اسهال مفید است همچنین زیاده روی در مصرف انار ترش سبب کاهش هورمون های مردانه می شود.