همه گیری کرونا؛ توجه بیشتر به سلامت مردان

همه گیری کرونا؛ توجه بیشتر به سلامت مردان

به گزارش حکیم نیوز، دکتر بابک عشرتی: در سال‌های اخیر با همت اداره سلامت میانسالان دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، هفته‌های  ملی سلامت بانوان  و مردان با  هدف حساس سازی جامعه، بهبود و ارتقای سلامت با همکاری و مشارکت سایر بخش‌ها برگزار می‌شود.

هفته ملی سلامت مردان در سال جاری (یکم الی هفتم اسفند ماه) در شرایطی برگزار می‌شود که با  همه گیری کووید ۱۹ مواجه هستیم. در کل جهان میزان ابتلا و مرگ و میر مردان از بیماری کووید ۱۹ بنا به دلایل بیولوژیکی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی نسبت به زنان بالاتر است.

لذا  توجه به این موضوع اهمیت بسیاری داشته و در چنین شرایطی اطلاع رسانی، تلاش برای افزایش آگاهی مردان به موضوع سلامتی به طور کلی و بیماری کووید ۱۹ به شکل اختصاصی مبتنی بر ویژگی های فرهنگی و اجتماعی هر منطقه و تشویق  مردان به مشارکت در توسعه برنامه های بهداشتی پایه و ترغیب آنان به رعایت شیوه زندگی سالم و انجام مراقبت های به موقع در بیماری های زمینه ای، می تواند به عنوان یک راهکار برای عبور از بحران فوق تلقی شده و  برگزاری این هفته فرصت مناسبی برای اطلاع رسانی و حساس سازی جامعه و دولت در خصوص اهمیت به  سلامت مردان در خانواده و جامعه باشد.

منبع: بهداشت نیوز