واکسن ایرانی برندی جهانی است/ دولت به امنیت زیستی مردم توجه کند

حوزه واکسن با جان مردم سروکار داشته و دولت جمهوری اسلامی بایستی اولویت اول خود را بر عدم ریسک در مورد سلامت مردم در نظر بگیرد لذا اصل اول هر واکسنی اعم از داخلی و خارجی تأمین امنیت زیستی کشور است.

واکسن ایرانی برندی جهانی است/ دولت به امنیت زیستی مردم توجه کند
روح‌الله متفکر‌آزاد عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت نیوز،  با اشاره به ممنوعیت واردات واکسن‌های تولیدی آمریکا، انگلیس و فرانسه پس از تأکید مقام معظم رهبری اظهار داشت: حوزه واکسن با جان مردم سروکار داشته و دولت جمهوری اسلامی بایستی اولویت اول خود را بر عدم ریسک  در مورد سلامت مردم در نظر بگیرد لذا اصل اول هر واکسنی اعم از داخلی و خارجی تأمین امنیت زیستی کشور است.
 
وی خاطرنشان کرد: باید به پدافند زیستی کشور توجه کرده و بدانیم که بخش‌های مختلف قوه مجریه بایستی برای تأمین به موقع واکسن اقدام کنند؛ ضمن حمایت از تولید واکسن در داخل کشورمان که هم‌اکنون هنرمندانه و عالمانه در حال انجام گرفتن است باید بدانیم که تهیه واکسن از هر کجای دنیا به غیر از کشورهایی که سابقه خوبی در زمینه همکاری با کشورمان دارند، ممنوع است.
 
عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: متأسفانه شاهد تلفات بالایی در کشورهای غربی به ویژه آمریکا، انگلیس و آلمان که از واکسن فایزر استفاده کردند هستیم این در حالی است که این کشورها سابقه و پیشینه بسیار بدی در حوزه واکسن داشته و بی‌صداقتی از آنها را هم در موارد مختلف دیده‌ایم.
 
متفکرآزاد افزود: رعایت احتیاط شرط عقل است و از مقام معظم رهبری که در عدم واردات واکسن از کشورهای آمریکا، انگلیس و فرانسه تأکید کرده و دستور لازم را در این باره فرمودند.
 
وی گفت: از دولت می‌خواهم که در موضوع واکسن که به جان مردم و سلامت آنان مرتبط است دقت لازم را داشته باشند.
 
عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: ما در موضوع واکسن از کشورهای پیشرو دنیا هستیم و تعجب‌انگیز است که ما در حوزه‌ای که صاحب برند و نام در دنیا هستیم بخواهیم ذیل دیگران برویم ولی اگر نیاز باشد و کشور تولیدکننده هم مطمئن باشد بایستی تهیه کنیم اما ما در زمره پیشتازان واکسن در دنیا هستیم و به دولت پیشنهاد می‌کنیم که همه انرژی خود را برای به ثمر رسیدن واکسن داخلی به کار ببندد.