خبر خوش وزیر بهداشت برای فعالان طب سنتی

ویزیت طب سنتی در شورای عالی بیمه تصویب شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تصویب ویزیت طب سنتی در شورای عالی بیمه خبر داد.

ویزیت طب سنتی در شورای عالی بیمه تصویب شد

 به گزارش حکیم نیوز، سعید نمکی در جلسه بررسی بهره‌مندی از ظرفیت‌های طب ایرانی برای درمان کرونا از تصویب ویزیت طب سنتی در شورای عالی بیمه خبر داد و اظهار داشت: ادغام طب سنتی در نظام شبکه‌ای دستاورد بزرگی است و برای اولین بار در کشور، ویزیت مصوب برای این رشته در شورای عالی بیمه به تصویب رسید.

وزیر بهداشت با بیان این که سخنان دیگران در تخریب طب سنتی را به پای بنده نگذارید، افزود: در ابتدای حضورم در وزارت بهداشت تأکید کردم که دانشجویان باید تفاوت طبیب و حکیم را بدانند و پزشکان کشور باید ابن سینا، رازی و... را بشناسند و مکلف هستیم برای شناساندن حکیمان ایرانی واحد درسی تصویب کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر داروهای شیمیایی که در سایر کشورها آزمایش و تولید شده در کشور مجوز تولید دارند و در عین حال چهار داروی گیاهی و طب سنتی مؤثر در درمان کرونا مجوز تولید کسب کرد ادامه داد: با تعجیل نسنجیده در این راه موفق نمی شویم.

به گفته نمکی، دانشجوی ایرانی باید ابن‌سینا را بشناسد و از دیرینه طب در ایران آگاهی کامل داشته باشد. البته نباید به دوران قبل برگشت بلکه باید بتوانیم اندیشه‌های ابن سینا را به دوران خود بیاوریم.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا اساتید برجسته و البته با اندیشه‌های مختلف عضو هستند چرا که با اندیشه و گفتمان‌های مختلف کار پیش خواهد رفت.