پرهیز اتباع آمریکایی و اروپایی از تزریق واکسن فایزر

پرهیز اتباع آمریکایی و اروپایی از تزریق واکسن فایزر

به گزارش حکیم نیوز، حجت‌الاسلام محمد صفری نماینده رودسر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر عدم ورود واکسن‌های آمریکایی، انگلیسی و فرانسوی به کشور اظهار داشت:‌ ما اگر تاریخ را از زمان امیرکبیر تا کنون مطالعه کنیم متوجه می‌شویم که همواره دو تفکر «می‌شود و می‌توانیم» و تفکر «گرفتن دست گدایی به دنیای دیگران» وجود داشته است.

وی افزود: انقلاب اسلامی باعث شد که این موضوع به اثبات برسد که ما می‌توانیم می‌تواند رافع خیلی از مشکلات و معضلات کشور باشد و هرگاه این تفکر را در برهه‌های مختلف به کار گرفته‌ایم پیروز شده‌ایم که می‌توانم به برخی پیشرفت‌ها در حوزه علم، اجرا، مدیریت، سیاسی،‌ اجتماعی اشاره کنم.

نماینده رودسر در مجلس تصریح کرد: عمده پیشرفت‌های مهم در طی 40 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی در زمان تحریم بوده است.

وی خاطرنشان کرد: ایران سبقه یک قرنی در تولید واکسن دارد و بعد از شیوع کرونا جمهوری اسلامی در زمره معدود کشورهایی در دنیا بود که توانست واکسن را در داخل تولید کند و همین کار باعث افتخار بیشتر به اندیشه‌ها و تفکر جریان پاک انقلابی داشته باشیم.

وی افزود: اگر آمریکا و اروپا می‌توانست واکسنی را تولید کند که بتواند مقابل کرونا بایستد شاهد حجم بالایی از تلفات در این کشورها نبودیم این در حالی است که عده‌ای آنها را جهان اول، توسعه‌یافته و پیشرفته تلقی می‌کنند و عملا در حوزه کرونا آنها کشورهای عقب‌مانده محسوب می‌شوند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی در اوج تحریم و فشارهای اقتصادی توانسته واکسن کرونا را تولید کند قابل توجه است و نباید کسی این موضوع را منکر شود.

وی خاطرنشان کرد: از دولت می‌خواهم که نسبت به این موضوع توجه کند که ما درون کشورمان پتانسیل‌های بسیار قوی داریم که اگر توجه لازم به آنها صورت گیرد شاهد رشد و توسعه و پیشرفت در بخش‌های مختلف خواهیم بود این در حالی است که در سال‌های اخیر شاهد بی‌توجه دولت به رشد و توسعه علم در کشور بوده‌ایم که این بی‌توجهی منجر به بروز خسارت به مردم کشورمان شده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر دولت به بخش‌های مختلف کشور به جوانان و تفکر انقلابی که به دنبال توسعه کشور است توجه لازم را داشته باشد منافع آن علاوه بر اینکه به مردم کشورمان می‌رسد منطقه را هم در برمی‌گیرد.

صفری گفت: تولید واکسن کرونای ایرانی فایده‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و امنیتی در بر دارد.

وی گفت: کاملا مشخص است که نیت اروپایی‌ها در فشار به ایران برای واردات واکسن خارجی چه چیزی است و چرا باید ما واکسن آنها و یا واکسن آمریکایی را وارد کنیم این در حالی است که اتباع اروپایی و آمریکایی و حتی کادر درمان آنها اعتمادی به این واکسن‌ها و شرکت‌های فعال حوزه سلامت آنها ندارند چرا که سوابق بد و شومی در این باره داشته و از عواقب بسیاری از این واکسن‌ها و آلودگی‌های موجود در آن هراس دارند.

منبع: بهداشت نیوز