پرهیز از تنش و دو قطبی مصنوعی در فضای علمی کشور

ایجاد فضای همدلی در شرایطی که جامعه، درگیر مسئله تلخ مقابله با کرونا است از ضرورت های مورد تاکید سیاست گذاران نظام است

پرهیز از تنش و دو قطبی مصنوعی در فضای علمی کشور

به گزارش حکیم نیوز، ایجاد فضای همدلی در شرایطی که جامعه، درگیر مسئله تلخ مقابله با کرونا است از ضرورت های مورد تاکید سیاست گذاران نظام است. پرهیز از دو قطبی سازی های علمی در چنین شرایطی از سوی بخشی از جامعه پزشکی که خود درگیر  این رویداد مهم است می تواند منجر به القای ناامیدی گردد، برهمین اساس دکتر نفیسه حسینی یکتا سرپرست دفتر طب ایرانی و مكمل از جامعه پزشكي و علاقمندان طب اصيل ايراني، ايجاد همدلی بیشتر  به منظور بهره‌برداری عالمانه از منافع طب ايراني را درخواست  كرد.

بسم الله الرحمن الرحیم

وَإِنْ عَاقَبْتُمْ فَعَاقِبُوا بِمِثْلِ مَا عُوقِبْتُمْ بِهِ ۖ وَلَئِنْ صَبَرْتُمْ لَهُوَ خَيْرٌ لِلصَّابِرِينَ
آیه 126 سوره مبارکه نحل

امروز دنیا درگیر چالش بزرگی همچون بیماری کرونا است.  کشور ما هم در کنار سایر مشکلاتی که با آن دست و پنجه نرم می کند، با این بیماری منحوس در حال مبارزه است. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر اساس مأموریت ذاتی خود مهمترین نهادی است که با کرونا و ابعاد مختلف آن در حال مبارزه بوده و این مسئله هم اکنون مهمترین دغدغه و مأموریت مسئولین این وزارتخانه است. 

در شرایطی که مسئله بودجه، روحیه مدافعان سلامت، همراهی بخش های مختلف نظام برای مهار کرونا، تأمین دارو، تجهیز بیمارستان ها و چندین و چند مسئله دیگر انرژی وزیر بهداشت و سایر مسوولین درگیر کرونا در وزارت بهداشت را مشغول خود کرده است، ایجاد یک حاشیه جدید و دوقطبی سازی های مصنوعی، قطعا به نفع کشور، سلامت مردم و مسئولین وزارت بهداشت نیست. 

اعلام مخالفت علنی و رسمی  به یک سیاست کلان كشور كه منطبق با سياست هاي سازمان جهاني بهداشت مي باشد، دقیقا در همان روزی که وزیر محترم بر استفاده منطقی از طب سنتی ایرانی در کمک به نظام سلامت تاکید داشتند، توجیه ناپذیر و در نگاهی بدبینانه اختلاف افکنانه است  و طبیعتا نیازمند بررسی علل و عوامل احتمالی و جانبی است

اینجانب به عنوان عضوی از جامعه پزشکی و خانواده طب مکمل ایرانی از همه همکاران خود در جامعه پزشکی و نیز علاقمندان و حامیان طب اصیل سنتی ایرانی، تقاضا می کنم که ضمن حفظ خونسردی، بررسی این اتفاق عجیب را به نهادهای مسوول در وزارت بهداشت و سیاست گذاران بهداشت و سلامت کشور بسپارند و ضمن پیگیری جهت بهره مندی عقلانی کشور و مردم از منافع طب اصیل سنتی ایرانی، از هرگونه تنش و توهین، پرهیز نمایند. 

بدیهی است وزیر محترم بهداشت، جناب آقای دکتر نمکی، به عنوان متولی و مجری اصلی سلامت و بهداشت کشور، بر مبنای سیاست های کلان کشور، همه این دغدغه ها را درک نموده و تدبیر مناسب را در این زمینه، اتخاذ خواهند نمود. 

در پایان از خداوند متعال می خواهم به همه ما صبر عنایت کند تا بتوانیم حداکثر توان خود را در خدمت به مردم سرزمین مان به کار گیریم.