یک متخصص طب ایرانی گفت:

پیش از شروع غذا معده خود را گرم کنید

نمک رطوبت و سرمای معده را از بین می برد چرا که تَری معده باعث سستی و کم تحرکی معده می شود و فرد رادچار سوءهاضمه می کند و هرچه غذا می‌خورد احساس سیری نمی‌کند.

پیش از شروع غذا معده خود را گرم کنید

حکیم نیوز: یکی از مواد ضروری برای فعالیت بدن نمک است که برای عملکرد صحیح مغز و متابولیسم بدن انسان، خیلی مفید است. به توصیه متخصصین طب سنتی ایرانی، خانواده‌ها باید "نمک دریا" را جایگزین نمک‌های تصفیه شده حاوی ید کنند.

دکترالهام پارسا متخصص طب ایرانی گفت:  نمک از نظر مزاج‌شناسی دارای مزاج گرم است که باعث تسهیل هضم غذا، کاهش و رفع سنگینی معده، و از بین بردن عفونت و ورم معده می شود.

وی با در نظر داشتن خاصیت گرمی نمک خاطر نشان کرد؛ مصرف نمک قبل ازغذا در خیلی از جاها مرسوم است که البته درکتب مرجع طب سنتی هم مصرف آن بسیارتوصیه شده است. زیرا نمک رطوبت و سرمای معده را از بین می برد، و همچنین تری معده باعث سستی و کم تحرکی آن می شود و فرد را دچار سوءهاضمه می کند پس در نتیجه هرچه غذا بخورد احساس سیری نمی‌کند.

وی افزود: همانطور که می دانید مزاج نمک گرم و خشک است و برای معده افرادی که مزاج بلغمی دارند مفید است؛ زیرا افراد بلغمی مزاجی سرد و تر دارند، به همین جهت بهتر است قبل از شروع غذا با استفاده از نمک معده خود را گرم کنند زیرا نمک علاوه بر گرمی باعث هضم زودتر غذا هم می شود.

وی عنوان کرد: در کتاب "مخزن‌الادویه" طبیب حاذق ایرانی "محمدحسین عقیلی خراسانی" بهترین نوع نمک را "سنگ نمک سفید "می‌داند یا همان نمک اندارانی، همان سنگ نمکی که متاسفانه امروزه به‌ دلیل زیبایی و جلوه‌ای که دارد بیشتر برای مصارف تزئینی بکار می رود. نوع دوم نمکی که برای مصرف خوراکی مفید است نوعی نمک است  که همراه با آب از دل زمین می‌جوشد و افراد با خشک کردن آن، نمکش را استحصال می‌کنند؛ این نمک به نمک چشمه معروف است که توسط اساتید طب سنتی در حال عرضه است.

وی در انتها افزود: لازم به ذکراست، افرادی که فشار خون دارند باید به میزان مصرف نمک پیش از غذا توجه داشته باشند، میزان مصرف نمک توصیه شده بسیار کم است. به صورتی که در ظرفی نمک بریزید و با انگشت به نمک اشاره کنید به صورتی که یک تماس کوتاه داشته باشد و در حد چند دانه نمک برای اینکارکافی است.

زهرا سلیمانی