چه عواملی باعث نفخ معده می شود؟

نفخ یکی از شایع‌ترین علائم گوارشی است که دلایل مختلفی دارد و تقریبا اکثر افراد در طول زندگی خود به آن دچار شده اند.

چه عواملی باعث نفخ معده می شود؟

به گزارش حکیم نیوز: نفخ یکی از شایع‌ترین علائم گوارشی است و تقریباً همه می‌دانند که به وجود آمدن آن بعد از پرخوری، امری رایج است؛ اما اگر به طور مداوم نفخ می‌کنید، ممکن است عوامل دیگری علاوه بر مصرف غذای زیاد، وجود داشته باشد. در ادامه به معرفی برخی از عوامل و خوراکی هایی که باعث ایجاد احساس نفخ بعد از مصرف غذا می شود، می پردازیم.

سریع غذا خوردن

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که خیلی سریع غذا و یا میان ‌وعده‌هایتان را می‌خورید، ممکن است دچار نفخ شوید؛ زیرا معده شما سعی می‌کند این گونه با هجوم ناگهانی غذا یا نوشیدنی‌ها روبرو شود. توصیه می شود حتما غذایتان را خوب بجوید. ترکیب بزاق با ذرات ریز غذا باعث هضم راحت‌تر آن و در نتیجه نفخ و احساس بادکردگی کمتر می‌شود.

همچنین خیلی سریع غذا خوردن، شما را از طریق دیگری هم در معرض خطر نفخ قرار می‌دهد؛ بدین ترتیب که شما زمان کافی برای دریافت پیام "سیری" را به بدنتان نمی‌دهید و در نتیجه دچار پرخوری می‌شوید. بنابراین اگر شما خیلی سریع غذا بخورید، احتمال پرخوری بالاتر می‌رود، زیرا مغزتان هنوز این پیام را دریافت نکرده که معده‌ شما پر است.

مصرف غذاهای تولید کننده گاز

فقط نحوه غذا خوردن شما نیست که بر احساس پُری شما بعد از صرف غذا تأثیر می‌گذارد، بلکه آنچه می‌خورید نیز مهم و تأثیرگذار است. از مهم ترین غذا‌های رایجی که می‌توانند باعث نفخ شوند می توان به برخی سبزیجات، شیرین‌کننده‌های مصنوعی و مواد غذایی حاوی فروکتان (نوع خاصی از قند که هضم سختی دارد) اشاره کرد. از میان مواد غذایی طبیعی که فروکتوز بالایی دارند می‌توان به انگور، کلم بروکلی، مارچوبه، قارچ، پیاز، نخودفرنگی و فراورده‌های گوجه‌فرنگی اشاره کرد.

یبوست

براساس گزارش‌های موجود حدود ۸۰ درصد افرادی که یبوست دارند علائمی از نفخ شدید را نشان می‌دهند. بسیاری از افراد مبتلا به یبوست سعی می‌کنند بدون مراجعه به پزشک، این مشکل را به تنهایی برطرف کنند اما در بیشتر موارد، یبوست عوامل زیادی دارد، بنابراین اگر از یبوست همیشگی یا مزمن رنج می‌برید، باید با یک متخصص گوارش مشورت کنید تا یک برنامه‌ عملی مدون برای شما در نظر بگیرد.

به جز شرایط پزشکی و عادت‌های غذایی که می‌توانند باعث نفخ شوند، می‌توان به برخی فاکتور‌های سبک زندگی نیز اشاره کرد. در واقع مواردی مانند آدامس جویدن، سیگار کشیدن، استفاده از پروتز‌های دندانی شل و نامناسب و مصرف ناکافی فیبر در این زمینه دخیل هستند.

وجود یک مشکل گوارشی در بدن

گاهی اوقات هم مهم نیست چه می‌خورید یا چگونه می‌خورید، وجود یک اختلال در دستگاه گوارش مانند عدم تحمل لاکتوز، IBS یا بیماری سلیاک ممکن است عامل ایجاد نفخ یا بدتر شدن آن باشد.

IBS  در خانم‌ها شیوع بیشتری دارد و با این که آزمایش‌های دقیقی برای تشخیص آن و یا درمانش وجود ندارد اما اغلب با مواردی مانند رژیم غذایی، پایین آمدن سطح استرس و تغییر برخی از شیوه‌های زندگی، قابل مدیریت است. به همین دلیل مهم است که با پزشکتان در مورد نفخ یا سایر مشکلات گوارشی که به آن دچار هستید، صحبت کنید.