چه غذاهایی باعث بهبود عوارض کرونا می شود

یک متخصص طب ایرانی مطرح کرد: دم کرده ختمی و عناب و آویشن و دم کرده انجیر با زوفا، ضدسرفه‌های خوبی هستند که افراد با توجه به ویژگی های بدنی خود می توانند از این موارد برای مقابله با ویرورس کرونا استفاده کنند.

چه غذاهایی باعث بهبود عوارض کرونا می شود

به گزارش حکیم نیوز: دکتر مریم نواب‌زاده متخصص و مدرس طب مکمل، در رابطه با راهکارهای این طب برای پیشگری و درمان بیماری کرونا و عوارض ناشی از آن بیان کرد: در میان مبتلایان به کرونا در بعضی افراد علائم سردی غالب است و در برخی علائم گرمی و به علاوه علائم روزهای ابتدایی با روزهای بعدی متفاوت است.

وی با بیان این که طب مکمل توصیه‌هایی دارد که دوره بیماری را کوتاه‌تر یا عارضه ها ناشی از آن را کم ‌تر می کند گفت: در روزهای اول ابتلا به ویروس‌ های تنفسی معمولا علائم حرارت بارز است؛ مانند داغی بدن، داغی سر و صورت، سرخ شدن صورت و چشم‌ها، تورم گلو و همچنین خارش در نواحی سر و صورت و چشم و گوش.

نواب زاده خاطرنشان کرد: در این مرحله مصرف گرمی‌جات به خصوص در افراد با مزاج گرم باید محدود شوند؛ چه بسا با مصرف این مواد علائم انرژی هم به علائم کرونا اضافه شوند و سیستم ایمنی و بدن شخص تحریک شده و مشکل چند برابر شود.

این متخصص و مدرس طب ایرانی تصریح کرد: در این مرحله مصرف مواد با طبع سرد به این افراد توصیه می‌شود؛ مانند آب پرتقال، لیموشیرین، گریپ فروت، گل پنیرک، گل بنفشه و گل ختمی در آبجوش و صاف شده مصرف شود.

وی با بیان اینکه تخم‌هایی مانند تخم خرفه، کاهو، خیار، گشنیز، مرو و اسفناج طبعی خنک دارند و می‌توانند به صورت جوشانده مصرف شوند، افزود: انار شیرین نیز در فاز حاد و التهابی مفید است.

نواب زاده در ادامه به بیان راهکارهای طب ایرانی در درمان سرفه‌های خشک پرداخته و عنوان کرد: باید از خوردن انواع شوری‌ها، سرخ کردنی‌ها، ترشی‌ها، ادویه و آجیل شور پرهیز کرد.

این متخصص و مدرس طب ایرانی با بیان اینکه افراد در طول دوره بیماری از خوردن لبنیات پرهیز کنند چرا که این لبنیات، ترشحات و مایعات بدن را اسیدی و غلیظ می‌کند، بیان کرد: افراد لازم است در دوره درگیری آنفولانزا، کرونا و سرماخوردگی مایعات گرم مصرف کنند و غذاهایی که اثر نرم کنندگی داشته و باعث می‌شوند مایعات بدن جبران شود، نیز باید میل شود.

وی ادامه داد: خوردن کدو حلوایی پخته شده، حریره بادام، پوره عناب و سیب، بخور آب جوش و بخور گرم و مکیدن نبات می‌تواند میزان سرفه‌های خشک را در بیماری کرونا کاهش دهد.

نواب زاده با اشاره به اینکه استفاده از یکسری بذرها و دانه‌های لعاب دار نیز به تسکین سرفه‌ها کمک می‌کند، خاطرنشان کرد: مکیدن ریشه شیرین بیان به شکل دمنوش یا جوشانده نیز البته برای افرادی که فشار خون بالا نداشته باشند، توصیه می‌شود.

این متخصص و مدرس طب ایرانی در پایان با بیان اینکه دم کرده ختمی و عناب و آویشن و دم کرده انجیر با زوفا، ضدسرفه‌های خوبی هستند، تاکید کرد: افراد می‌توانند با بهره‌گیری از اصول طب مکمل با استفاده از ویژگی‌های بدنی خود به مقابله با ویروس‌ها بروند.