چين در يک قدمی ساخت داروی کرونا

محققان چینی و آلمانی اظهار داشتند کپسول‌ های (Shufeng Jiedu) که یک داروی متشکل از هشت گیاه دارویی است، امکان دارد یک گیاه درمانی امیدوار کننده برای کووید ۱۹باشد.

چين در يک قدمی ساخت داروی کرونا

به گزارش حکيم نيوز به نقل از شینهوا: محققان چینی و آلمانی گياهان درماني را روش امیدوار کننده ‌ای برای درمان مبتلایان به کووید ۱۹ می‌دانند و در تحقیقی که اخیراً منتشر شده است، محققان چینی و آلمانی اظهار داشتند کپسول‌ های (Shufeng Jiedu) که یک داروی متشکل از هشت گیاه دارویی است، امکان دارد یک گیاه درمانی امیدوار کننده برای کووید ۱۹باشد.

کارشناسان و پژوهشگران این تحقیق بر این باورند، گیاه ‌درمانی می‌تواند به بهبود حال افرادی که ابتلای آنها به کرونا متوسط است و هنوز به شرایط وخیم نرسیده، به شکل مؤثری کمک کند.

این مقاله علمی در تاریخ ۲۲ اکتبر در ماهنامه پزشکی «Phytomedicine» منتشر شده است. این تیم تحقیقاتی شامل سه محقق از مرکز بالینی بهداشت عمومی شانگ های، آکادمی علوم پزشکی چین، دانشگاه فنی شانگ های و یک محقق از مرکز پزشکی دانشگاه آلمان بوده و در حالی که، هیچ درمان یا واکسنی برای کووید 19 تأیید نشده، نویسندگان در این مطالعه گفته اند، استفاده از داروهای سنتی چینی (TCM) برای مقابله با کرونا مورد توجه کارشناسان بین المللی قرار گرفته، زیرا به طور منظم در طول بیماری همه گیر استفاده شده است.

به گفته محققان، طب سنتی چینی با موفقیت برای درمان سارس در سال ۲۰۰۳ و آنفلوانزای نوعA در سال ۲۰۰۹ مورد استفاده قرار گرفت.

کپسول‌های Shufeng Jiedu، متشکل از هشت گیاه دارویی است که برای درمان بیماری ‌های عفونی، تنفسی، ویروسی براساس فعالیت های ضد ویروسی، ضد التهابی و تنظیم کننده سیستم ایمنی در برابر آسیب حاد ریه است. همچنين خواص ضد ویروسی و ضد التهابی کپسول‌های Shufeng Jiedu توسط مدل‌های آزمایشی تأیید شده است.

پژوهشگران درباره اثرات اين کپسول ها بر روی مدل های آزمايشگاهی می‌گویند: کاهش عوامل التهابی در بافت ریه موش‌ های آلوده به ویروس کرونا می‌تواند با تضعیف مسیرهای پیش التهابی توسط ترکیبات فعال زیستی کپسول‌ها توضیح داده شود.

همچنين تجزیه و تحلیل‌ها نشان داده است، ۱۱ مسیر مرتبط با التهاب و تعدیل سیستم ایمنی تحت تأثیر ترکیبات فعال زیستی کپسول‌ها قرار دارند.

براساس این مطالعه، نویسندگان داده‌ها را در یک مطالعه عملی تجربی بالینی در بیماران مبتلا به  کرونا ویروس بررسی کرده ‌اند تا اثر بالینی کپسول ها را ارزیابی کنند و زمان بهینه برای شروع درمان را تعیین کنند که داده ‌های بالینی نشان داد کپسول‌های Shufeng Jiedu، به درمان ضد ویروسی استاندارد افزوده شده، به طور قابل توجهی زمان بهبودی و خستگی و همچنین روزهای سرفه را کاهش می‌دهد.

به گفته نویسندگان این مقاله علمی، درمان با گیاهان در صورت استفاده در هشت روز اول پس از شروع علائم کووید ۱۹ بسیار مؤثرتر است. داده های بالینی، برخی شواهد امیدوار کننده را نشان می‌دهد که کپسول‌ ها ممکن است دوره علائم  COVID-19 را در بیماران با علائم خفیف و متوسط ​​کوتاه کنند. همچنين نتایج نشان داد که تجویز کپسول بلافاصله از شروع اولین علائم مفید است.