چگونه از ابتلای نوزادان به زردی پیشگیری کنیم؟

یک متخصص طب سنتی بیان کرد: ممکن است زردی نوزاد بیش از حد افزایش داشته باشد که این مسئله می تواند به مزاج، نوع تغذیه، مداوای نوزادان در بیمارستان و استفاده از ماده بیهوشی در حین سزارین، استرس و تغذیه در بیمارستان مرتبط است.

چگونه از ابتلای نوزادان به زردی پیشگیری کنیم؟

به گزارش حکیم نیوز: سید ابوالفتح شیرمردی، پزشک و متخصص طب سنتی با اشاره به این موضوع که از نظر طب سنتی، زردی همان صفرا محسوب می‌شود، گفت: ممکن است خود نوزاد بیش از حد افزایش داشته باشد، این مسئله به مزاج، نوع تغذیه، مداوای نوزادان در بیمارستان و استفاده از ماده بیهوشی در حین سزارین، استرس و تغذیه در بیمارستان مرتبط است.

وی توصیه کرد: مادران باردار به‌خصوص مادران گرم‌مزاج از حدود سه‌هفته مانده به تولد نوزاد بهتر است، از عرق کاسنی به‌صورت یک واحد عرق کاسنی و دو واحد آب استفاده کرده، به‌علاوه از خوردن غذاهای گرم و خشک مانند زعفران، زنجبیل، مرزنجوش، اسطوخودوس، عسل و زردچوبه حتی‌المقدور کمتر استفاده کنند چرا که این مواد غذایی تولید صفرا می‌کنند.

به گفته شیرمردی خوردن غذاهای صفرازا مانند گوشت‌های گرم، گوشت بره و گوشت شتر در اواخر بارداری توصیه نمی‌شود. همچنین از نظر طب سنتی خوردن گل بنفشه و گل پنیرک در روزهای انتهایی بارداری برای کاهش زردی نوزاد بسیار مفید است.

 این متخصص طب سنتی در ادامه خاطرنشان کرد: استفاده از خاکشیر در دو هفته انتهایی بارداری سبب انجام زایمان راحت شده و اسپاسم‌هایی که در رحم فرد تولید می‌شود، می‌تواند کمتر آزاردهنده باشند، به‌علاوه خاکشیر به‌عنوان یک مسهل شناخته شده و زردی فرد را نیز دفع می‌کند.

وی افزود: در رابطه با میزان زردی نوزادان نیز باید گفت که درجه زردی ۱۲ برای نوزادان متولدشده با وزن بیش از دو و نیم کیلوگرم طبیعی است و اگر وزن نوزاد بیشتر از سه و نیم کیلوگرم باشد درجه ۱۴ زردی طبیعی است.

شیرمردی با بیان اینکه بهتر است نوزادان با زردی بالاتر تحت نور ماوراءبنفش و لامپ‌های مخصوص زردی نوزاد قرار بگیرند، بیان کرد: چنانچه زردی نوزاد به حدود ۹ تا ۱۰ رسید، می‌توانند حجامت مخصوص زردی نوزاد را زیرنظر پزشک متخصص طب سنتی انجام دهند.

این متخصص طب سنتی تصریح کرد: در صورتی که نوزادان دارای زردی بالا هستند طب ستنی توصیه میکند که مقدار کمی ترنجبین در شیر مادر یا آب جوشانده شده چکانده شود و به نوزاد داده شود. همچنین بهتر است مادر نیز عرق کاسنی، شاتره و شیر خشت بخورد.

وی در ادامه توصیه کرد: بهتر است مادر قبل از بارداری حجامت عام و حجامت کبد انجام دهد و در دوران بارداری از تدابیر ویژه طب سنتی بهره‌مندشود، زیرا مزاج مادر رابطه مستقیمی با مزاج نوزاد دارد و با حجامت، مزاج غالب معتدل شده و فرد از بیماری‌های حین بارداری مانند قند و فشار خون دوران حاملگی مصون می‌ماند.

شیرمردی در پایان با اشاره به این­که علت افزایش شیوع زردی نوزاد دقیقاً مشخص نشده و نیازمند انجام تحقیقات بیشتری است، اظهار داشت: احتمالاً رابطه مستقیم میان زردی نوزادان و عمل سزارین مادر وجود دارد، چرا که در گذشته‌ها میزان سزارین مادران و به‌دنبال آن میزان زردی نوزادان کمتر بوده است.