ژاله علی اصل ممقانی: گرفتگی صدا یک علامت است نه بیماری

متخصص طب سنتی: در صورتی که گرفتگی صدا بیش از دو هفته ادامه داشته باشد، افراد حتما باید به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنند

ژاله علی اصل ممقانی: گرفتگی صدا یک علامت است نه بیماری

به گزارش حکیم نیوز؛ گرفتگی صدا یک تغییر غیر طبیعی در صدا است که از شرایط مختلفی ناشی می شود. ژاله علی اصل ممقانی، متخصص طب سنتی درباره گرفتگی صدا و راه‌های درمان آن، گفت: گرفتگی صدا (لارنژیت) در اثر التهاب تار‌های صوتی ایجاد می‌شود که درواقع یک علامت است و بیماری محسوب نمی ‌شود.

وی خاطرنشان کرد: گرفتگی صدا در اثر عوامل مختلفی مانند: عفونت ویروسی دستگاه تنفسی فوقانی یا سرماخوردگی، سوء استفاده از صدا، یعنی هنگامی که از صدای خود در مدت زمان طولانی بیش از حد استفاده می ‌کنید یا خیلی بلند صحبت می ‌کنید و رفلاکس معده، ایجاد می ‌شود.

این متخصص طب سنتی در ادامه به بیان عواملی که منجر به گرفتگی صدا می شود پرداخت و تأکید کرد: سیگار کشیدن، آلرژی، مشکلات تیروئید، اختلالات عصبی، آرتریت روماتوئید، ضربه به حنجره و ندول‌های صوتی، پولیپ ‌ها و کیست ‌ها از عواملی هستند که باعث ایجاد گرفتگی صدا می ‌شوند.

به گفته این متخصص طب سنتی، شایع‌ ترین علت گرفتگی صدا را می ‌توان سرماخوردگی، عفونت‌ های ویروسی و استفاده بیش از حد از صدا (فریاد زدن یا با صدای بلند صحبت کردن) دانست.

وی تصریح کرد: درمان گرفتگی صدا بسته به شرایطی که باعث آن می‌ شود متفاوت است، خشونت صدا را می‌ توان با استراحت دادن به صدا یا اصلاح نحوه استفاده از آن درمان کرد. همچنین توصیه می ‌شود افراد از استعمال دخانیات یا قرار گرفتن در معرض دود، اجتناب کرده و با صدای بلند صحبت نکنند.

علی اصل ممقانی مرطوب کردن هوای اتاق، عدم استفاده از غذا‌های پر ادویه، تند، ترش، شور و خودداری از مصرف الکل را از راهکارهای درمانی گرفتگی صدا برشمرد.

وی ضمن تأکید بر پرهیز از خوردن سرخ کردنی ها، ترشیجات و مایعات سرد در هنگامی که گرفتگی صدا با سرماخوردگی همراه است، نوشیدن آب ولرم و عسل را برای بهبود این نوع از گرفتگی صدا مفید دانست.

این متخصص طب سنتی در ادامه افزود: از دیگر غذا‌ها و مواد غذایی مفید برای درمان گرفتگی صدا می ‌توان به سوپ جو، آش گشنیز، زرده تخم مرغ عسلی، شیربرنج، فرنى بادام، شیر تازه گرم با کمی شکر، حریره با سبوس گندم و شیر، روغن بادام شیرین و نبات اشاره کرد.

به اعتقاد این کارشناس، آش اسفیدباج (شوربای کدو و اسفناج) یکی از انواع آش‌ های ساده و مفید برای گرفتگی صدا است. در این غذا از گوشت‌ هایی مانند گوشت جوجه، مرغ، بره و سایر گوشت ‌های لطیف و سبزیجات و حبوباتی مانند اسفناج، کدو، ماش پوست گرفته و جو بدون پوست، برنج و ادویه گرم استفاده می ‌شود.

وی در رابطه با دیگر راهکارهای درمان گرفتگی صدا خاطرنشان کرد: برای درمان گرفتگی صدا می‌ توان کمى کره‌‌ تازه خالص گاو را با شکر ساییده شده مخلوط کرده و میل کرد. همچنین می ‌توان یک عدد انار شیرین بزرگ را در فر، تنور یا در خاکستر گرم پخته و پس از باز کردن سر آن مقدارى روغن بادام شیرین یا مقدارى روغن بنفشه داخل آن ریخته و آن را نیمه گرم و جرعه‌‌ جرعه نوشید. همچنین خوردن نشاسته گرم با شیر نیز پیشنهاد می‌ شود.

این متخصص طب سنتی توصیه کرد: برای درمان گرفتگی صدا در اثر صحبت کردن زیاد، افراد با استفاده از دستگاه بُخور هوای اتاق را مرطوب کنند، حریره حاوی شیر تازه، نشاسته، روغن بادام و شکر سفید میل کنند، شیر برنج و فرنى بادام بخورند، آرد گندم و آرد باقلا را پخته و پس از افزودن مغز بادام و شکر، آن را میل کنند و با آب ولرم استحمام کنند.

وی در ادامه راهکارهای خود افزود: افراد ۲ تا ۳ عدد سپستان را ابتدا در آب گرم بخیسانند و سپس در دهان نگه دارند و لعاب آن را قورت دهند. یا روزی ۲ تا ۳ بار ۱۰ عدد سپستان و ۱۰ عدد عناب را با ۲ لیوان آب، روی حرارت بگذارند به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه، سپس ۲ قاشق غذاخوری نشاسته را در آب سرد حل کرده و به آن اضافه کنند و ترکیب به دست آمده را سه قسمت کرده در وعده‌ های صبح، ظهر و شب آن را گرم کرده و میل کنند. افراد توجه داشته باشند که مصرف طولانی لعاب ‌ها موجب ضعف معده می‌ شود.

این کارشناس درباره گرفتگی صدا ناشی از رفلاکس معده، جهت تقویت معده، استفاده از مربای بِه را توصیه کرد و جویدن سقز را باعث بهبود رفلاکس معده دانست.

اما وی تأکید کرد، در صورتی که گرفتگی صدا بیش از دو هفته ادامه داشته باشد، افراد حتما باید به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنند.