کاسنی، تلخ اما پرخاصیت

کاسنی جزء گیاهانی است که برای جلوگیری از بروز بیماری های قلبی و حتی ابتلاء به بیماری سرطان بسیار مثمرثمر است.

کاسنی، تلخ اما پرخاصیت

به گزارش حکیم نیوز؛ «اگر کاسنی تلخ است از بوستان است»، شاید این قطعه کوتاه از مناجات نامه خواجه عبدالله انصاری بیانگر ویژگی تلخی این گیاه باشد اما باید بدانیم، این گیاه تلخ مزه با گل های آبی رنگ سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی مفید است از جمله: منیزیم، منگنز، کلسیم، پتاسیم، ویتامین A، B6، ویتامین C، ویتامین  E، اسید فولیک، آهن و روی که همگی برای بدن ضروری هستند. این گیاه دارای خواص درمانی بسیار زیادی است که از این میان می توان به درمان مشکلات گوارشی و معده، کاهش درد ورم مفاصل، سم زدایی از کبد و کیسه صفراء، جلوگیری از عفونت های باکتریایی، تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش ابتلاء به بیماری های قلبی اشاره کرد. همچنین از این گیاه به عنوان یک آرامبخش طبیعی نیز یاد می شود.

به گفته متخصصان طب سنتی، خوردن کاسنی برای لاغری و کاهش وزن مفید است و به دلیل دارا بودن نوعی اسید آمینه می تواند اشتها را سرکوب و از پرخوری در فرد بکاهد. نوشیدن یک الی دو لیوان عرق کاسنی می تواند در طول روز برای تنظیم وزن مفید باشد.

کارشناسان طب سنتی معتقدند: این ماده می تواند درد ورم مفاصل و حتی درد زایمان در زنان را کاهش دهد و مانند یک داروی ضد التهابی از درد و تورم مفاصل و عضلات بکاهد. البته مصرف عرق کاسنی در طول دوران بارداری توصیه نمی شود؛ زیرا می تواند سبب خونریزی و حتی سقط جنین ناگهانی در مادر شود. زنان شیرده نیز بهتر است از این عرق در طول دوران شیردهی استفاده نکنند. تحقیقات نشان داده است که ترکیبات عرق کاسنی در شیر مادر وجود داشته و می تواند وارد بدن نوزاد شود.

کاسنی جزء گیاهانی است که برای جلوگیری از بروز بیماری های قلبی و حتی ابتلاء به بیماری سرطان بسیار مثمرثمر است. تحقیقات در این زمینه نشان داده است که مصرف عرق کاسنی به میزان یک الی دو لیوان همراه با آب، درطول روز می تواند از بروز تومورهای بدخیم سرطان سینه و سرطان روده بزرگ در زنان جلوگیری کند.

از دیگر خواص کاسنی این است که باعث لینت بخشیدن به مزاج و برطرف کردن یبوست  می شود. افرادی که از اجابت دیرهنگام مزاج دچار بیماری و دل درد شده اند می توانند از عرق کاسنی به عنوان یک مکمل درمانی بسیار مفید و اثرگذار استفاده کنند. این گیاه منحصر به فرد، سبب تقویت سیستم ایمنی بدن شده  و از ایجاد رادیکال های آزاد در بدن و ورود آنها به جریان خون جلوگیری می کند. همچنین عرق کاسنی با زیاد کردن حجم ادرار، مانع از ایجاد رسوب و چربی در دیوراه رگ ها و نیز دستگاه مجاری ادارای در فرد می شود.

متخصصان طب سنتی درباره مصرف این گیاه دارویی توسط افرادی که به آلرژی های تنفسی و یا غذایی مبتلاء هستند هشدار داده و تأکید کرده اند که افرادی که دارای آلرژی های تنفسی و یا غذایی هستند باید قبل از شروع استفاده از این ماده غذایی تست عدم داشتن آلرژی به آن را انجام دهند. همچنین اگر افراد دارای آلرژی به گردو، برخی از ماهی ها و نیز مارمالاد برخی از میوه ها هستند، این عرق انتخاب خوبی برای نوشیدن نیست.

به توصیه اساتید طب سنتی بهتر است، افراد عرق کاسنی را با آب در دمای معمولی بنوشند و بهترین زمان برای نوشیدن آن صبح ناشتا است.