کاهش وزن با طب فشاری

به طور غریزی، بسیاری از افراد در زمانی که خسته می شوند فشاری را بر روی شیب بین چشمان خود وارد می کنند و این ممکن است ثابت کند که طب فشاری در رفع خستگي و... عمل می کند و جواب می دهد.

کاهش وزن با طب فشاری

حکيم نيوز: طب فشاری یکی از مدل‌های باستانی ماساژ نقطه‌ای بدن است که قدمتي قريب به 2000 سال دارد. بر اساس فرضیات طبی سنتی چینی اين طب با ماساژ نقاط خاصي از بدن سبب عملکرد هر چه بهتر، افزایش سوخت‌ و ساز و در نهايت کاهش وزن مي شود. 

گوش

با ماساژ دادن این نقطه، سوخت و ساز بدن تسریع خواهد شد که به از دست دادن سریع‌ تر وزن در تمام بخش‌های بدن کمک می‌کند. افراد در اين مرحله باید با انگشت شصت برای یک دوره‌ زمانی سه دقیقه‌ای، با فشاری یکنواخت و مداوم گوش خود را ماساژ دهند.

ماهیچه ذوزنقه ای

این نقطه در کمر قرار دارد و محل تلاقي گردن با شانه هاست که اطباء توصيه مي کنند افراد برای یک دقیقه به این نقطه فشار وارد کنند و سپس در طرف مقابل بدن خود اين عمل را تکرار کنند تا ميزان سوخت و ساز بدن آنان افزايش پيدا کند.

پل بینی

پل بيني محل به محل بين چشم ها گفته مي شود که افراد براي ماساژ اين نقطه بايد انگشتان دست خود از داخل چشم به طرف بینی فشار داده و بکشند.

ساعد

ساعد یکی از نقاط کلیدی ‌بدن است، چرا که هر جزئی از انرژیِ درونی‌ بدن از این نقطه عبور می‌کند. افراد با ماساژ دادن این نقطه، گرمایِ‌ اضافیِ بدن را خارج می‌کرده و به بهبود کار روده کمک می‌کنند. 

ساق

این نقطه بیشتر در طب فشاری مورد استفاده قرار می‌گیرد که در اين طب «زو سان لی» نام دارد. فشار این نقطه نه‌ تنها هضم را بهبود می‌ بخشد، بلکه برخی فرآیندهای التهابی در بدن را نیز فرو می ‌نشاند. نقطه‌ منتسب به طول عمر یا نقطه‌ای علیه صدها بیماری است که اين نقطه در زیر کلاهک زانو قرار دارد. ماساژ روزانه‌ این نقطه در بعدازظهر، برای کاهش وزنی تا 500 گرم در هفته مناسب است.

بین ابروها

به طور غریزی، بسیاری از افراد در زمانی که خسته می شوند فشاری را بر روی شیب بین چشمان خود وارد می کنند و این ممکن است ثابت کند که طب فشاری در رفع خستگي و... عمل می کند و جواب می دهد. افراد براي ماساژ اين ناحيه بهتر است نقطه ای را که بین چشمانشان که کمی بالاتر از پل بینیشان قرار دارد را پیدا کنند و به آرامی آن را برای یک دقیقه فشار دهند.

مرکز پیشانی در فاصله بین ابروها

بسیاری از انسان‌ها به‌صورت ناخودآگاه هنگامی که خسته می‌شوند، وسط پیشانی، نقطه میانی ابروها را فشار می‌دهند. این نقطه درست در بالای بینی واقع شده است. افراد می‌توانند با فشار یک دقیقه‌ای در هر روز از خستگی و فشار بدن کاسته و موجب افزایش سوخت‌وساز بدن و در نهايت کاهش وزن خود شوند.

کف پاها

پاها نه تنها برای راه رفتن هستند، بلکه برای متابولیسم و سلامت بهتر عمل می کنند؛ بنابراين افراد با ماساژ نقاط خاصي از کف پا مي توانند به بهبود عملکرد بدن و رفع خستگي و.... بدن خود کمک کنند. 

دست 

يکي از نقاطي که در ناحيه دست از ديدگاه طب فشاري بايد مورد ماساژ قرار گيرد، ناحيه کف دست به ويژه منطقه بين شست و ديگر انگشتان است که توصيه مي شود افراد اين ناحيه را هر روز به مدت یک دقیقه فشار دهند.