یک متخصص طب ایرانی گفت:

کرونا باعث بی میلی جنسی می‌شود

اغلب افراد بعد از ابتلا به بیماری کرونا به علت سرما و غلظتی که در بدن ایجاد می شود کمتر میل و انگیزه جنسی برای داشتن رابطه جنسی پیدا می کنند که باعث نارضایتی شریک جنسی می شود وهمچنین این تعامل باعث بروز مشکلات احساسی درروابط زناشویی نیز می شود.

کرونا باعث بی میلی جنسی می‌شود

حکیم نیوز: دکتر فاضله حیدریان متخصص طب ایرانی درخصوص علت اختلال عملکرد جنسی و بی‌میلی جنسی بعد از بروز علائم و گذراندن دوران نقاهت بیماری های روحی و جسمی، بارداری، سرماخوردگی و به ویژه ابتلا به ویروس کرونا، گفت: در دوران بیماری هنگامی ایمنی وقوای بدن نتواند عملکرد خوبی داشته باشد باعث سرد و خشک شدن مزاج فرد بیمار می شود.

وی افزود: بیماری کرونا باعث می شود که مزاج فرد روبه سردی برود، سرما ایجاد شده در بدن افراد حال سرما مفرط باشد یا نه، ناشی ازسرما باشد باعث ایجاد غلظت در بدن می شود به همین دلیل فرد دیگر تمایل جنسی ندارد. به همین علت متاسفانه در این دوران میزان مراجع کنندگانی که دچار بی‌میلی جنسی شده اند، بسیار زیاد شده است.

حیدریان افزود: عامل اصلی که در بدن انسان جنبش ایجاد می کند گرمی است که موجب بیشتر شدن میل جنسی می شود. در واقع افرادی که طبع گرم و تر دارند پرانرژی تر هستند و در واکنش های جنسی و احساسی پررنگ تر و سریع تر از افرادی هستند که دارای طبع سرد و خشک می باشند و به همین دلیل  گرم مزاج ها میل جنسی بیشتری دارند.

این متخصص طب ایرانی با توجه به تاثیرات مخرب بیماری کرونا بر طبع و مزاج افراد، خاطر نشان کرد: اغلب افراد بعد از ابتلا به بیماری کرونا به علت سرما و غلظتی که در بدن ایجاد می شود کمتر میل و انگیزه جنسی برای داشتن رابطه جنسی پیدا می کنند که باعث نارضایتی شریک جنسی می شود وهمچنین این تعامل باعث بروز مشکلات احساسی درروابط زناشویی نیز می شود.

وی تصریح کرد: کرونا علائمی که از گرما ایجاد می کند ناشی از حرارت بدن است ولی درکل بیماری کرونا طبع سرد ایجاد می کند.

وی در انتها افزود: بهترین و آسان ترین راه مقابله با اختلال جنسی را استفاده از خوراکی ها با طبع گرم و تر، مانند شیره انگور، زرده تخم مرغ کامل بسته نشده ، شیره و بادام، دسرکدو و... می داند. همچنین می توانند از روش های دیگر مانند فصد و حجامت برای اصلاح مزاج استفاده کنند.

زهرا سلیمانی