همزمان با روزهای کرونایی صورت گرفت:

کمک مومنانه به هنرمندان صنایع دستی استان تهران

بسیج وزارت میراث فرهنگی وگردشگری، در ادامه اقدامات حمایتی از فعالین صنایع دستی، ۶۰۰ بسته کمک معیشتی در بین هنرمندان صنایع دستی استان تهران توزیع کرده است.

به گزارش حکیم نیوز همزمان با اوج گیری پاندمی کرونا، بسیاری از کسب و کارها و مشاغل آزاد و  خدماتی تحت تاثیر این ویروس قرار گرفته اند. به گونه ای که برخی از این کسب و کارها به صورت تعطیل و یا نیمه تعطیل به کار خود ادامه می دهند.
یکی از مشاغل و کسب و کارهایی که بیشترین تاثیر را از کرونا داشته، مشاغل مربوط به گردشگری و صنایع دستی است. در این رده شغلی ما حتی تا ۱۰۰ درصد تعطیلی و بیکاری را نیز تجربه کرده ایم. فعالین صنایع دستی که وابسته به حضور گردشگران داخلی و خارجی برای رونق و فروش محصولات هستند، با مشکلات اقتصادی و معیشتی فراوانی درگیر هستند.
در همین راستا، بسیج وزارت میراث فرهنگی وگردشگری، در ادامه اقدامات حمایتی از فعالین صنایع دستی، ۶۰۰ بسته کمک معیشتی  در بین هنرمندان صنایع دستی استان تهران توزیع کرده است.
این بسته کمک معیشتی که ارزشی حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزارتومان دارد، شامل اقلامی مانند برنج ایرانی، روغن، رب گوجه فرنگی و .. است. 
مسئولان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام کردند که این نوع کمک های معیشتی برای استان های دیگر نیز در صورت تامین هزینه ها مدنظر است‌.