گیاهانی به جای لوازم آرایش

به جای استفاده از لوازم آرایشی گیاهی می توانید گیاهان زیر را به کار برید و از پوست و موی خود محافظت کنید.

گیاهانی به جای لوازم آرایش

به گزارش حکیم نیوز: زیبایی پسندی ویژگی بشر است خاصه خانم ها. از همین رو علاقه فراوانی به آرایش کردن دارند و برای جذاب شدن و زیبایی، با استفاده از وسایل آرایشی سعی می کنند نواقص چهره خود را بپوشانند و بر زیبایی چهره شان بی افزایند. در این میان اما همواره تاکید شده که استفاده از لوازم آرایشی به دلیل وجود ترکیبات شیمیایی، سلامت پوست را به خطر می اندازند. از همین کارشناسان تاکید دارند اگر به آرایش روزانه علاقه دارید، سراغ لوازم آرایشی بروید که تا جای ممکن مواد شیمیایی را ترکیبات خود حذف کرده اند بنابراین بهتر است لوازم آرایشی گیاهی را امتحان کنید که مواد اولیه آن ها بر پایه مواد ارگانیک و گیاهی باشند.

علاوه بر لوازم آرایشی تولید شده می توان از برخی گیاهان دارویی به طور مستقیم با اندکی تغییرات در منزل برای زیبایی استفاده کرد.

آلوئه ورا:

از عصاره آلوئه ورا در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی ارگانیک استفاده می شود . ژل آلوورا  75 نوع ماده مغذی، 18 نوع اسید آمینه، 12 ویتامین و انواع مواد معدنی دارد و ضد التهاب ، مرطوب کننده، تسکین دهنده است.

ژل آلوئه ورا یک ماده موثر برای بهبود هیدراتاسیون پوست است و به عنوان یک عنصر مفید در فرمولاسیون لوازم آرایشی و درمان پوستهای خشک مورد استفاده قرار می گیرد. می توانید ژل آلوورا با لیمو ترکیب کنید و به عنوان یک تسکین دهنده لکه های ناشی از افزایش سن نیز به کار برید.

گل رز:

روغن گل سرخ حاوی مقادیر زیادی ویتامین C  است و خاصیت آبرسانی دارد، این روغن برای تولید محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می شود. این روغن موجب می شود که جای زخم ها و اثرات به جای مانده از التهاب، آکنه و آبله به سرعت برطرف شود.

گیاه کالندولا:

این گیاه کالندولا سبب کاهش قرمزی پوست و سلامت پوست شده و از ان به میزان زیادی در صنعت آرایشی و زیبایی و برای تهیه محصولات گیاهی استفاده می شود. با خرید عصاره یا قطره ی گل همیشه بهاریا کالندولا، می توانید آن را به محصولات مراقبت از پوست مثلا شامپوها و نرم کننده هایی که از قبل دارید، اضافه کنید.

گیاه اسطوخودوس :

اسطوخودوس گیاهی است که به صورت روغن برای نرم کردن پوست مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل عطر بی نظیرش برای تهیه عطر و شامپو و محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می شود.

گیاه جوجوبا :

جوجوبا یکی از مواد تشکیل دهنده کرم های صورت است که روغن استخراج شده از آن مشابه چربی خود پوست انسان است و خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود و سبب آبرسانی پوست و درمان  خشکی پوست می شود.

درخت چای:

از درخت چای در محصولات ارگانیک آرایشی استفاده می شود و سبب از بین رفتن آکنه، زیبایی پوست می شود.

گل بابونه:

در صنعت دارویی و آرایشی از بابونه استفاده می شود . از گل بابونه در کرم ها و لوسیون های صورت و بدن و مو استفاده می شود.

شمعدانی:

روغن شمعدانی خاصیت پاک کنندگی و تسکین دهندگی دارد و برای افراد دارای پوست های چرب و اکنه ای بسیار مفید است.

ریحان:

از گیاه ریحان در کرم ها و لوسیون های آرایشی و تهیه محصولات مراقبت از مو و عطرها برای درمان آکنه استفاده می شود.

گیاه رزماری:

رزماری خاصیت ضد قارچ، ضد التهابی دارد و دارای آنتی اکسیدان است که برای سلامت موها و پوست از آن استفاده می شود . رزماری در بیشتر محصولات ارگانیک آرایشی همانند نرم کننده ها و تونیک های پوست و مو، به کار رفته است و سبب کاهش چروک صورت و از بین بردن آکنه می شود.