گیاهان دارویی موثر در بهبود عوارض کرونا کدام اند؟

یک متخصص طب ستی اظهار کرد: بر اساس کتاب مرجع گیاهان دارویی، گیاه بابونه شیرازی و همچنین عناب برای درمان سرفه، تب، برونشیت و سرماخوردگی و همچنین پیشگیری از بروز التهاب دهان و گلو تأیید شده است.

گیاهان دارویی موثر در بهبود عوارض کرونا کدام اند؟

به گزارش حکیم نیوز: نعمت‌الله مرادی، پزشک و متخصص طب سنتی درباره با توصیه‌های طب سنتی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا در افرادی که بیماری زمینه‌ای ندارند، بیان کرد: بر اساس کتاب مرجع گیاهان دارویی، گیاه بابونه شیرازی برای درمان سرفه، تب، برونشیت و سرماخوردگی و همچنین پیشگیری از بروز التهاب دهان و گلو تأیید شده است.

به گفته وی دُز مصرفی روزانه تأیید شده دمنوش بابونه، سه گرم در روز معادل سه قاشق چایخوری است.

این متخصص طب سنتی خاطرنشان کرد: در طب سنتی به اثرات این گیاه دارویی در بهبود آسم و کاهش شدت تب‌های عفونی، تسکین خستگی و سردرد نیز اشاره شده؛ همچنین استفاده از بابونه می‌تواند منجر به پاک‌سازی بدن از اخلاط و فضولات اضافی شود.

مرادی با اشاره به خواص عناب، تصریح کرد: این ماده غذایی نیز دارای خاصیت ملین، ضد حساسیت و آرام‌بخش است و در طب سنتی، ما برای رفع اخلاط فاسد از بدن، کلیه، قفسه سینه و ریه کاربرد دارد.

وی در ادامه بیان کرد: جوشانده عناب ازجمله دمنوش‌هایی است که در فرهنگ تغذیه عامه کاربرد دارد و در دُزهای معمول مصرف خانگی عوارضی از آن گزارش نشده است.

این متخصص طب سنتی در خاتمه تأکید کرد: افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای نیستند، می‌توانند با مصرف سه قاشق غذاخوری معادل سه گرم در روز از این ماده غذایی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا استفاده کنند.