نایب رئیس فراکسیون طب سنتی مجلس مطرح کرد

مجلس یازدهم مصمم برای پیشبرد اهداف طب سنتی

یک نماینده مجلس از حمایت نمایندگان مجلس از طب سنتی خبر داد و گفت: در فراکسیون طب سنتی نمایندگان مجلس اعلام کردند برای این اهدام و ارتقا ساختار طب سنتی مجلس پای کار خواهد بود.

مجلس یازدهم مصمم برای پیشبرد اهداف طب سنتی

حکیم نیوز: زهره الهیان پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه مرکز خدمات تلفنی طب سنتی ایران ویژه بیماران کرونا در محل دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با تاکید براینکه طب سنتی راه خود را یافته و در یک مسیر علمی با ادبیات آکادمیک داشته های خود را به ایران و دنیا ارائه خواهد کرد اظهار داشت: علاقمند پیشرفت طب سنتی هستیم و در برهه کنونی که بیماری کرونا شیوع زیادی دارد، به ناکارآمدی های نظام سلامت غربی آن هم به اعتبار منابع علمی بین المللی پی بردیم که خودشان اعتراف می کنند علیرغم پیشرفت در شاخص های سلامت اما نتوانستند در بحث عدالت در سلامت موفق باشند چرا که شکاف ها و تبعیض ها بیشتر شده است.

نایب رئیس فراکسیون طب سنتی مجلس با بیان اینکه ما یک منبع غنی از طب سنتی داریم که می تواند برای سلامت جامعه در امر پیشگیری و درمان کمک کننده باشد افزود: شیوع کرونا فرصت خوبی است برای متخصصان طب سنتی، تا با چاپ مقالات و دستاوردهای خود در مجلات معتبر بین المللی این علم را به اثبات برسانند.

طب سنتی راه خود را یافته و در یک مسیر علمی با ادبیات آکادمیک داشته های خود را به ایران و دنیا ارائه خواهد کرد

این نماینده مجلس ادامه داد: ما هر چه در طب کلاسیک پیشرفت کنیم تنها دنباله رو  هستیم اما طب سنتی مزیت ما است در درمان بیماران مبتلا به کرونا بهترین مزیت رقابتی ما است که می توانیم در دنیا حرف داشته باشیم، تا با یک سری روش های اثربخش و کم هزینه برای پیشگیری و درمان به دنیا معرفی کنیم.

به گفته وی، بسیاری از داروهای توصیه شده طب سنتی برای درمانکرونا از سازمان غذا و دارو مجوز گرفته که این موضوع کمک می کند هر چه سریعتر عارضه کرونا را کنترل کنیم.

الهیان با تاکید براینکه باید زودتر برای درمان بیماران کرونایی با بهره گیری از ظرفیت داروهای طب سنتی تلاش می کردیم گفت: یک سری داروهای غربی به راحتی به بیماران تجویز می شود درحالی که عوارض جانبی زیادی دارد در نهایت هم اعلام می شود همه این داروها بی تاثیر در روند درمان هستند، چه بهتر بود که داروهای بدون عارضه طب سنتی را طی این ماه ها استفاده می کردیم.

فراکسیون طب سنتی نیز نمایندگان مجلس اعلام کردند برای این اهداف و ارتقا ساختار طب سنتی مجلس پای کار خواهد بود

نایب رئیس فراکسیون طب سنتی مجلس با اشاره به حمایت های مجلس یازدهم از طب سنتی ایرانی عنوان کرد: مجلس یازدهم مصمم برای پیشبرد اهداف طب سنتی است، در فراکسیون طب سنتی نیز نمایندگان مجلس اعلام کردند برای این اهداف و ارتقا ساختار طب سنتی مجلس پای کار خواهد بود.

وی با تقدیر از راه اندازی مرکز خدمات تلفنی طب سنتی ایران ویژه بیماران کرونا در دانشکده طب سنتی دانشگاه شهید بهشتی گفت: این اقدام شروع بسیار خوبی که پزشکان دغدغه مند به میدان می آیند تا مشاوره های کاربردی را به مردم ارائه کنند.

به گفته الهیان، طی سنتی راه خود را پیدا کرده و گواه آن به میدان آمدن پزشکان جوان، متخصص و متعهدی است که دانش آموخته این رشته هستند.